Belediye birimlerine alınan yeni araçlara kurban kesildi

12
Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan; “Bundan sonra iş, belediye ve işçilere düşüyor. İyi çalışıp halkımıza hizmet üretsinler” dedi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediyesi tarafından 3 tane iş makinesi olmak üzere toplam 11 araç kesilen kurbanın ardından hizmete başladı.
Kırklareli Belediyesi tarafından belediye birimlerine alınan toplam 11 hizmet aracına, belediye şantiyesinde yapılan tören ile kurban kesildi.
Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, belediye tarihinde ilk kez Kırklareli Belediyesi’ne rekor sayıda araç alındığını ifade etti.
Alınan araçların belediye hizmetlerini uzun yıllar rahatlatacağını bildiren Çağlayan;
“Bu yıl içindeki araç alımlarını zaman zaman vilayet meydanında sergiledik. Bugün yıl sonu olduğu için Türk örf ve adetleri gereği araçlar çalışmaya başlarken kurban kesimi uygun olmuştur. O bir inançtır. Tesadüfen bir kaza olsa kurban kesilmedi ondan oldu şeklinde söylenti de olabilir. Bu örf ve adeti yerine getirdik. Kırklareli belediyesine bu yıl alınan araçlar belediye tarihinde hem miktar olarak hem de değer olarak rekor sayıda araç kazandırdık. Belediye hizmetlerini doğrudan yapmak anlamında bu araçlar bundan sonraki dönemleri uzun yıllar rahatlatacaktır. Hizmeti hızlandıracaktır. Hepsinin yapılacağı görevler var, süs olarak alınmadı.
Hepsinin alınmasının bir amacı vardır. Her şeyi Kırklareli için yapıyoruz. Hemen hemen bütün hizmet birimlerine yeni araçlar alındı. Ancak başta itfaiye olmak üzere program dahilinde 2012 yılında eksiklerimizi temin etmeye çalışacağız. 
Kırklareli’de her ne kadar nüfus artışı yok desek de yerleşim alanı ve inşaatlar artıyor. Bu demektir ki hizmet alımı da artıyor. Belediyenin her zaman araç ihtiyacı vardır.
Araç ihtiyacımızı önemli ölçüde giderdik. Bundan sonra iş, belediye ve işçilere düşüyor. İyi çalışıp halkımıza hizmet üretsinler” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here