Belediye Başkanı Yılmaz’ın tanıtımları ile Vize Turizm Kenti oldu

13
* Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz; “Şubat Ayı’nda 18. Emitt Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Fuarı’nda Yunanistan standına yaptığımız tanıtım ziyaretinin karşılığını görüyoruz.”

HABER MERKEZİ
Yunanistan Selanik Aristotle Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ioannis A. Barboutis ve beraberindekiler, Yunanistan Kavala Thassian Birliği Üyeleri ile Bulgaristan’dan bir grup turist Vize’yi ziyaret ettiler.
Bulgaristan’dan gelen bir otobüs turist kafilesinin ardından Selanik Aristotle Üniversitesi Ormancılık Fakültesi Ahşap ve Mobilya Teknolojisi öğretim Üyesi Prof.Dr. Ioannis A. Barboutis ve beraberindeki ziyaretçileri Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz ağırladı.
Öğleden sonra da Kavala Thassian Birliği Üyeleri’nden oluşan 3 Otobüs Misafiri ağırlandı. Vize’yi ziyarete gelen turist grupları Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz eşliğinde, dünyaca ünlü çağdaş Yunan Edebiyatı’nın kurucuları arasında gösterilen Georgios Viziinos’un doğduğu yer olan Kale Mahallesi’ni gezdiler. Daha sonra Türkiye Trakya’ sında (Greko-Romen) şu ana kadar bilinen tek Roma Dönemi Tiyatrosu olma özelliğine sahip olan Antik Tiyatro’yu, Vize Kalesi Surları ve Vize’nin günümüzde toprak üstündeki en önemli kültür mirası, ‘Vize Ayasofyası’ olarak bilinen ve Küçük Ayasofya ismiyle de anılan, şu anda cami olarak kullanılan ibadethaneyi gezdiler.
Selanik Aristotle Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Kavala Thassian Birliği Başkanı, Prof. Dr. Ioannis A. Barboutis ziyaretleri sırasında kendilerine eşlik eden Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz’a göstermiş olduğu misafirperverlikten ve ilgiden dolayı duydukları memnuniyeti ifade ederek teşekkür etti.
Başkan Selçuk Yılmaz’da,  Vize’ye gelerek kendilerine misafir olan turist grubu ve yetkililerinin ziyaretlerinden ziyadesi ile memnun olduklarını dile getirerek şunları söyledi;
“Şubat Ayı’nda 18. Emitt Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Fuarı’nda Yunanistan standına yaptığımız tanıtım ziyaretinin karşılığını görüyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren ilçemizin tanıtım seferberliğine katkısı olacağına inandığımız tüm etkinliklere katıldık. Geçtiğimiz günlerde İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde yapılan, 18. Emitt Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Fuarı’nda, ilçemiz için yaptığımız tanıtımların ve bizzat yerli ve yabancı turizm acentelerini dolaşarak bu acentelerin kültür turları sorumlularına Vize’nin Tarih, Kültür, Gastronomik ve Turistik Değerleri’ni anlatmamızın karşılığını aldığımızı görmek beni çok mutlu ediyor. Burada yaptığımız tanıtımların sonucunda bu gün ilçemize iki ayrı ülkeden 5 otobüs ziyaretçi geldi. Biz Kale Mahallesinde yaptığımız sağlıklaştırma çalışmaları ve çeşitli turizm fuarlarına katılarak ilçemizin tanıtımını yapmanın Sakin Şehir unvanına sahip ilçemize büyük yararlar sağlayacağı bilincindeydik. Bu gün bunları görmek ve gelen misafirlerden “Edirne ve Kırklareli’yi gezdik inanın burası kadar güzel bir yer görmedik” diyerek bana teşekkür etmeleri yapılanların ne kadar doğru işler olduğunu gösteriyor” dedi. (Faruk-Ceylan-Erdoğan Şendir)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here