Belediye Başkanı Hacı’dan spora hizmet

25
Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Gündüz Onat Festival Alanında yer alan Uğur Mumcu Halı Saha Spor Tesisleri’nin yıpranmış olan suni çim zeminini yeniliyor.


HABER MERKEZİ

İlçede yaptığı birçok işler ve uygulamaya geçirdiği projeler ile her gün halkın takdirini kazanan Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Yerel Seçimler öncesi spor camiasına verdiği sözlerinden birini daha hayata geçiriyor.
Geçtiğimiz yıl Belediye Başkanlığı’nca, İlçenin güzide Kulüpleri’nden biri olan Babaeskispor İktisadi İşletmesi’ne 3 yıllığına ihale edilen Uğur Mumcu Halı Saha Spor Tesisleri’nin zemin yenileme çalışmaları hafta sonu tamamlanıyor.
Uğur Mumcu Halı Saha Spor Tesisleri’nin yenilenecek olan 1560 m2 olan zemini, Belediye Başkanlığı’nın düzenlediği ihaleyi kazanan PE-BA Grass Sentetik Çim Halı Üretim ve Montaj firması tarafından yapılıyor.
Babaeskispor Kulüp Başkanı İlker Dursun, halı sahanın yapımı tamamlandıktan sonra, Ülke genelinde yaygın hale gelen Nike Halı Saha Futbol Lig’ine kayıt olmak için Türkiye Futbol Federasyonuna başvuracaklarını belirterek, şunları kaydetti.
“Hafta sonu yapımı tamamlanacak olan Halı Saha Spor Tesislerimizde, gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak tutulabilmesi için daha şimdiden İlçemizde İlköğretim Okul Yöneticileri tarafından sporun mutlaka destek ve teşvik edilmesi gerekmektedir. Çocuklarımızın ve gençlerimizin sorumluluk duygularının ve öz güvenlerinin geliştirilmesi, yeteneklerinin ortaya çıkarılması, kendilerini yönetebilmelerinin sağlanması, uyumlu ve başarılı birer birey olmalarına yardımcı olmak amacıyla onlara spor yapma olanağının hazırlanması biz yöneticilerin öncelikli görevidir. Yapılan araştırmalar göstermektedir ki spora harcanan zaman boşa harcanmamaktadır. Spor yapan çocukların okul başarıları, yapmayanlara kıyasla daha büyüktür. Atatürk, sağlıklı, çalışkan, disiplinli, mutlu, moral değerleri yüksek ve çağdaş bir Türk toplumu yetiştirmek için Türk sporunu sevk ve idare edenlere şu emir ve direktifleri vermiştir. “Türk sosyal bünyesinde spor hareketlerini düzenlemekte vazifeli olanlar, Türk çocuklarının spor hayatını yüceltmeyi düşünürken sadece gösteriş için herhangi bir yarışmada kazanmak azmiyle spor yapmazlar. Esas olan her yaştaki Türkler için beden eğitimi sağlamaktır. Her çeşit spor faaliyetlerini, Türk gençliğinin milli terbiyesinin ana unsurlarından saymak lazımdır. Bu işte, hükümetin şimdiye kadar olduğundan daha çok ciddi ve dikkatli davranması, Türk gençliğinin spor bakımından da milli heyecan içinde itina ile yetiştirilmesi önemli tutulmalıdır.” Bizde bu amaçla bundan sonra ilköğretim Öğrencilerine halı saha tesislerimizde saati 2 TL gibi daha cüzi fiyat uygulamaları ile kendilerine en iyi imkânları sunacağız. Birde İlçemizde ki değerli iş adamlarımızdan ve esnafımızdan Babaeskispor’a destek amaçlı Halı Saha Spor Tesislerimize reklam panosu vermek isteyenleri Yönetim Kurulu olarak bekliyoruz. Unutmayın Babaeskispor hepimizin takımıdır.” (ö.b.)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here