BBP İl Başkanı Vedat Durmaz; “Atam; emanetini kanımız pahasına koruyacak ve demokrasiyle taçlandırarak daha da güçlendireceğiz”

34
BBP İl Başkanı Vedat Durmaz; “Atam; emanetini kanımız pahasına koruyacak ve demokrasiyle taçlandırarak daha da güçlendireceğiz”

 Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Vedat Durmaz, Kırklareli için daha da büyük bir anlam taşıyan 10 Kasım günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Durmaz mesajında şunları kaydetti; “10 Kasım Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan milletimiz ve tüm Dünya Türkleri için tarif edilmez bir hüznün tarihidir. Kırklareli için ise önemi çok daha farklıdır. 10 Kasım demek biz Kırklarelililer için büyük bir şan demek, derin bir hüzün demektir. Kurtuluş Mücadelesinin Önderi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu, ilk Cumhurbaşkanımız Büyük Önder Atatürk’ü ölümünün 71. yıl dönümünde rahmet ve şükranla anıyoruz. Her 10 Kasım, O’nun ebedi âleme gidişinin sene-i devriyeleri olması dolayısıyla elbette ki milletimiz için üzüntülü günlerdir. Ancak, bu günlerin yalnızca anma ve matem günleri olmaktan çıkarılarak, Atatürk’ün bize bıraktığı eserlerin zenginleştirilmesi ve yeni nesillere daha iyi anlatılmasına vesile kılınması daha büyük önem taşımaktadır. 10 Kasımlar Atatürk’ün 57 yıllık hayatını, mücadelesini, milletimize kazandırdıkları ve kazandırmak istediklerini doğru anlama bakımından önemlidir.

Emperyalist güçlere karşı bir milletin nasıl kurtuluş mücadelesi verebileceğini, kıskaca alınmış, her bir yurt köşesi işgal edilmiş bir vatanın nasıl kurtulabileceğini, çağdaş modern ve demokratik bir devletin nasıl kurulabileceğini dünya tarihine altın harflerle yazmış, dünya çapında çağına örnek olmuş bir öndere sahip olmanın milletçe kıvancını ve gururunu yaşıyoruz. Yüce Türk Milleti büyük güçlükler ve yokluklar içinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde tarihte görülmemiş bir imanla Bağımsızlık Mücadelesini kazanmış, tüm ezilen milletlere örnek teşkil edecek büyük bir zaferle sonuçlandırmıştır. Kırklareliler de, 10 Kasım 1922 tarihinde işgal güçlerine karşı kahramanca direnerek toprağında, malında, canında ve namusunda gözü olan düşmanlara karşı önemli bir başarı elde ederek milli moralin yükselmesine büyük katkı sağlamıştır. Kurtuluş Destanımızın onur ve gururunu 1922 yılındaki coşkulu tazeliği ile gelecek nesillere aktarmak biz Kırklarelilerin en büyük görevlerinden biridir. Gençliğe hitabetine muhatap olan Büyük Türk Gençliği, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bölünmez bütünlüğünü, vatanın ve milletin birliğini korumak, terör ve her türlü tehdit karşısında milli kararlılığını sürdürecektir. Kritik dönemlerden geçtiğimiz şu günlerde Atasının izindeki genç Mustafa Kemal’ler olarak, O’nun Kurtuluş Savaşı’nda ve sonrasında ülkemizi kalkındırma konusunda gösterdiği kararlılık ve liderlik vasıflarını özlüyoruz. Bu duygular içerisinde şunun bilinmesini isteriz ki; Büyük Birlik Partisi mensupları olarak, bizlere kalan emaneti kanımız pahasına, canımızı ortaya koyarak koruyacak ve demokrasiyle taçlandırarak daha da güçlendireceğiz.Bu vesile ile Gönüldaşlarımız ve Teşkilatlarımız adına Kırklarelili hemşerilerimizin Kurtuluş yıldönümünü kutluyor, Büyük Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 71. yılında aziz Türk Milletinin hasret ve hüznünü paylaşıyor, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm İstiklal Savaşı kahramanlarını, Şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here