Bayramlarını gönüllerince kutladılar

15
Kırklareli Hamdi Helvacıoğlu İlköğretim Okulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı gönüllerince kutladı.
HABER MERKEZİ
28 Nisan 2011 Perşembe günü Kırklareli Gençlik Spor İl Müdürlüğü Kapalı Salonu’nda yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklar doyasıya eğelendi.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan kutlama Kırklareli Hamdi Helvacıoğlu İlköğretim Okulu Müdürü Hüdai Akgün, 23 Nisan’ın çocukların bayramı olduğunu belirterek, Türk çocuklarının bayramı olduğu kadar, dünya çocuklarının da bayramı olduğunu söyledi.
Akgün, ‘Bu güzel bayramınızı en içten sevgilerimle kutluyor, yolunuz açık, geleceğiniz aydınlık ve her gününüz bayram olsun’ diyerek sözlerine şu şekilde devam etti;
“23 Nisan 1920 Türkiye Cumhuriyet tarihinde önemli bir gündür. 23 Nisan 1920 tarihi bütün dünyaya meydan okuduğumuz, tutsaklık zincirini kırdığımız ulusal egemenliğimizin sonsuz sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulduğu diğer bir değişle yeni Türk Devleti’nin temellerinin atıldığı gündür.
Sevgili öğrenciler çocukları çok seven önderimiz Atatürk, bu anlamlı günü sizlere armağan etmiş ve her yıl 23 Nisanlar Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlana gelmiştir.
23 Nisanlar Türk çocuklarının bayramı olduğu kadar dünya çocuklarının bayramıdır da. Bugünün küçüğü, yarının büyüğü olan dünya çocukları arasında barışın ve sevginin en sağlam temelleri 23 Nisanlarda atılır ve Önderimiz Atatürk’ün ‘Yurtta Barış, Dünyada Barış’ ilkesi 23 Nisanlarda anlam kazanır.
23 Nisanlar çocukların bayramıdır. Bir vatan kadar çocukları seven öndere, Atatürk’e sahip olduğunuz için çocuklarımız şeker yiyemiyor diye, ülkeyi boya şeker fabrikalarıyla donatan bir öndere sahip olduğunu için ne kadar gurur duysanız azdır.
Sevgili çocuklar sizlere bugünü armağan eden ölümsüz önder Atatürk, bağımsızlığın destanını yazdı. Şimdi sizler var gücünüzle çalışarak, bu ulusa bilimin, barışın, ekonominin, uygarlığın, yeni destanlarını armağan edeceksiniz. Sizleri seviyor ve sizlere yürekten inanıyoruz.
Bu güzel bayramınızı en içten sevgilerimle kutluyor, yolunuz açık, geleceğiniz aydınlık ve her gününüz bayram olsun.”
Okunan şiir ve yapılan gösterilerin ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı sona erdi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here