Bayram’dan Babaeskililere müjdeli haber

14
Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Bayram; “Hedefimiz bir
aksilik çıkmadığı takdirde Allah’ın izniyle 2011 yılının ilk yarısında
Babaeski sosyal güvenlik merkezimizi hizmete sunmaktır” dedi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü 04 Şubat 2011 Cuma günü yapılan 2010 yılı değerlendirme basın toplantısında İl Müdürü Mehmet Bayram, vatandaşa odaklı hizmetler kapsamında vatandaşların iş, zaman ve maddi kayba uğramadan zamanında ve yerinde hizmet almak suretiyle il genelinde 2 ilçede sosyal güvenlik merkezinin kurulduğunu bir ilçede de kurulması çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.
16 Mart 2009 yılında Vize Sosyal Güvenlik Merkezi’nin kurulduğunu belirten Bayram;
“Vize bölgemizdeki vatandaşların il merkezine gelmeden tahsis işlemlerini yanı sıra kısa vadeli sigorta kollarına ait hizmetleri de almakta yakın gelecekte bu alanın imkan ve ihtiyaçlar çerçevesinde genişletilerek hizmet potansiyelinin arttırılması planlanıyor. Çünkü Vize’de de 20-22 bin kişiye hizmet veriyoruz. Vize ilçemizin ardından 30 Aralık 2009 tarihinde Lüleburgaz Sosyal Güvenlik Merkezimizi kurduk. Fiziki ortamı modern biçimde dizayn edilerek kurumumuzun misyonu ve vizyonuna uygun biçimde profesyonel 23 kişilik ekiple takriben 135 bin kişilik bir potansiyele hizmet veriyoruz. Lüleburgaz merkezimizde de Kırklareli merkezimizde verdiğimiz hizmete yaklaşık olarak yüzde 95’i verilmektedir.
Vize ve Lüleburgaz ilçelerimizde bulunan merkezlerimizin ardından şimdide halen çalışmaları devam etmekte olan Babaeski ilçe sosyal güvenlik merkezimizi yapacağız. Çalışmalarımızın son aşamaya geldiği Babaeski ilçe sosyal güvenlik merkezi için bulunan arsamızın imar tadilat işlemleri bitirildi. İnşaat Emlak Daire Başkanlığınca 2011 programına alınmış halen proje çizim işlemleri devam ediyor. Hedefimiz bir aksilik çıkmadığı takdirde Allah’ın izniyle 2011 yılının ilk yarısında hizmete sunmaktır. Babaeski ilçemizde de merkezimizi hizmete sokarsak hem Kırklareli’deki yoğunluğu aza indirgemiş oluruz, hem de vatandaşların Kırklareli’ne veya Lüleburgaz’a giderken kaybettikleri zamanı kazandırmış oluruz” şeklinde konuştu.
Ayrıca düzenlenen toplantıda ülke nüfusunun yüzde 43,5’i kayıt dışı çalıştırıldığı ifadesinin yer aldığını ifade eden Bayram, 22 bin 972 kişilik istihdam sayısının 43,5’inin kayıt dışı çalıştırıldığını kaydetti. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here