“Bayram havasında geçti”

103
“Vergi Haftası” Kutlamaları’nın 26’ncısı yoğun tempo ve çeşitli etkinliklerle sona erdi. 23 Şubat 2015 Pazartesi günü kutlanmaya başlayan Vergi Haftası 27 Şubat 2015 Cuma günü sona erdi.
HABER MERKEZİ
“Vergi Haftası” Kutlamaları’nın 26’ncısı yoğun tempo ve çeşitli etkinliklerle sona erdi. 23 Şubat 2015 Pazartesi günü kutlanmaya başlayan Vergi Haftası 27 Şubat 2015 Cuma günü sona erdi.
Kırklareli Defterdarlığı Vergi Haftasına, Atatürk Heykeli Önüne Çelenk ve ardından Kırklareli Valisi Esengül Civelek ziyareti ile başladı. Kırklareli Defterdarlığı her gün Farklı bir etkinlik ile vergi haftasında her kesime hitap ederek verginin anlamını ve önemini anlatmayı hedefledi. Kırklareli Defterdarı Sacide Şakar ve ekibi 1 hafta boyunca okullarda, esnafla, sokakta Vergi Haftası’nı anlattı. Vergi’nin önemini Küçük yaşta gençlere çocuklara aşılama amacı ile de okullarda vergi söyleşisi programları düzenlendi. Defterdar Makamında öğrencileri ağırladı. 
Vergi Haftası’nın son gününde de Kırklareli Defterdarı Sacide Şakar makamında ziyaretçileri ağırladı. İlk olarak makamına Kırklareli Ziraat Odası Başkanı Ekrem Şaylan ve ekibi geldi. Vergi Haftası’nı kutlayarak Defterdarı tebrik ettiler. Defterdar Şakar’da ziyaretten memnun olduğunu dile getirerek her zaman yanlarında ve destekçileri olduklarını söyledi.
Defterdarın ikinci ziyaretçileri Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turan Altıntel ve ekibiydi. Altıntel; “Defterdarımız Bizi ziyarete geldi bizde ona iadeyi ziyaret yapmış olduk ve haftalarını kutladık. Bu yıl Vergi haftası bayram havasında kutlandı ve her kesime vergi ve önemi anlatıldı. Kendilerini tebrik ediyoruz.” Dedi. Defterdar Şakar’da; “Hedefimiz her kesime Vergi’nin önemini anlatmaktı ve bu hafta vesilesi ile bunu en iyi şekilde değerlendirdik” dedi.
Ziyaretlerin ardından Defterdar, Kırklareli Ticaret Borsası bünyesinde bulunan Kadın Girişimcileri ve Genç Girişimcileri ziyaret etti. Kırklareli Ticaret Borsası Meclis Salonu’nda gerçekleşen ziyarette hediyeleşmeler ile samimi ortam oluştu. Kadın Girişimciler Başkanı Nurhan Uzunlar Altıntel ve Genç Girişimciler Başkanı Soner Ilık Defterdar’ın ziyaretinden memnun kaldıklarını dile getirerek; “Defterdarımızın bize her zaman destek verdiğini ve her zaman bizim yanımızda olduğunu biliyoruz” dedi. Şakar’da; “Buranın Gençlere ve Kadınlara çok ihtiyacı var. Onun için sizler bizim için çok önemli ve değerlisiniz. Biz sizin için elimizden gelenin en iyisi yapmaya çalışacağız ve her zaman destek olacağız” dedi. 
Ziyarette Kadın Girişimcilerin Engelli vatandaşları hedefleyerek çalışma sahası ve istihdam amaçlı yaptıkları mumları Defterdara göstererek, bu konuda destek alırsak özellikle engelli vatandaşlarımızın evlerinde kolaylıkla yapacakları ve para kazanacakları bir iş olacak. Bu sayede engelli vatandaşlarımıza büyük katkı sağlayacağız. Ve bu mumların Kırklareli’nin de simgesi olmasını sağlamayı hedeflediklerini söylediler. Defterdar Şakar, Mumları çok beğenerek; “Bizde destekleyelim ve engellilerimize sahip çıkalım. Kırklareli’nin simgesi olması ile de daha da mutlu oluruz” dedi
Defterdar Şakar “Vergi Haftası”nı değerlendirerek şunları kaydetti; “ Bu yıl Vergi Haftası’nın 26’ncısını kutladık. Ve bu kutlama bu yıl bayram havasında geçti. Biz bu hafta, verginin önemini ve tam manasını yaşatmayı ve anlatmayı hedeflemiştik. Özellikle çocuklarımıza, gençlerimize verginin tam manasını aşılamayı hedeflemiştik. Ve bunu da yaptık gerek okullarda düzenlediğimiz programlar, gerekse makamındaki ziyaretler ile bunu gerçekleştirdik. Sokağa inerek Vatandaşımızla esnafımızla da bizzat iç içe bu haftayı kutladık. Bu tür etkinlikler ile Vergi Haftası’nı en güzel şekilde değerlendirdik.” (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.