Bayburtluoğlu; “18 Köyümüze Spor Kompleksi yapacağız”

24
* Kırklareli Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Obezite Kaderimiz Değil Projesi"yle 18 köyde Spor Kompleksi kurulacak. Proje Koordinatörü Bayburtluoğlu; "Sporla hareketlenen ve bilinçlenen kadınlarımız, zamanla kilolarından kurtulacak ve obeziteyle mücadele etmiş olacağız" dedi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Obezite Kaderimiz Değil Projesi" çerçevesinde 18 köye Spor Kompleksi yapılacak. Proje Koordinatörü Cihangir Bayburtluoğlu yaptığı açıklamasında, çiftçiliğin artık insan gücüyle değil teknoloji ve iş makineleriyle yapıldığını söyledi.
Bunun da özellikle köyde yaşayan kadınların hareketten uzak kalmasına ve kilo almasına neden olduğunu belirten Bayburtluoğlu; “Bu nedenle Pınarhisar ilçesinde bağlı 18 köydeki obeziteye meyilli 180 kadını hedef alan “Obezite Kaderimiz Değil Projesi” hazırladık. Kadınlara sporu sevdirmeyi ve onları beslenme konusunda bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz. Köylerde bu kapsamda Spor Kompleksleri kurulacak. Trakya Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle yürütülecek projemiz 9 ay sürecek. Proje kapsamında ilk etapta 180 kadını hareketlendirmek ve bilinçlendirmek istiyoruz. Sporla hareketlenen ve bilinçlenen kadınlarımız zamanla kilolarından kurtulacak ve obeziteyle mücadele etmiş olacağız."
Bayburtluoğlu, kadınlara Longoz Ormanları’nda spor yaptırmayı hedeflediklerini ve projenin Eylül’de başlayacağını ifade etti.
* “Açık Hava Sinema Günleri düzenleyeceğiz”
Bayburtluoğlu, proje kapsamında eğitimler ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkısıyla açık hava sinema günleri düzenleneceğini söyledi. Projeyle kadınların sosyalleşeceğini aktaran Bayburtluoğlu, projenin faydalı olacağına inandığını kaydetti. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here