Bayan Muşmal, yetiştirici sınıflarda incelemelerde bulundu

16
Kırklareli Valisi Muammer Muşmal’ın eşi, Yetiştirici Sınıfların İil
Koordinatörü öğretmen Canan Muşmal, Lüleburgaz’da Atatürk İlköğretim
Okulu ve Şaban Öğünç İlköğretim Okulunda bulunan yetiştirici sınıflarda
incelemelerde bulundu.

Vahit İŞBAŞARAN
LÜLEBURGAZ

Yetiştirici Sınıflar İl Koordinatörü Canan Muşmal,  beraberinde Kırklareli İl Milli Eğitim Şube Müdürü Beyhan Tufan ve  Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nedim Çetin ile birlikte Atatürk ve Şaban Öğünç İlköğretim Okullarında  bulunan yetiştirici sınıfları gezerek bilgiler aldı..
İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nedim Çetin, yetiştirici sınıflar ile ilgili olarak yaptığı açıklamada  "Milli Eğitim Bakanlığı Yetiştirici Sınıflar yönergesi kapsamında l996-l999 doğumlu olup, okula hiç kayıt yaptırmamış, halen ilköğretime kayıtlı olup, devamsız duruma düşmüş ve ilk öğretime geç dahil olup çeşitli nedenlerden dolayı sınıf tekrarı dışında, yaşıtlarından en az 3 sınıf geride olan öğrencilerin alındığı programlar Atatürk İlköğretim Okulunda 1-3 A, Şaban Öğünç İlköğretim Okulunda ise 1-3 B programı olarak açıldı. Atatürk İlköğretim Okulunun 1-3 A programına, okula daha önce gitmemiş, okuma-yazma bilmeyen öğrenciler, Şaban Öğünç İlköğretim Okulunda 1-3 B programına ise okuma-yazma bilen, devamsızlık durumuna düşen, arkadaşlarından 3 yıl geri kalan öğrenciler alındı. Bu sınıflardaki programlar 8 hafta sürecektir.1-3 A programını bitiren öğrenciler 1-3 B programına, 1-3 B programını bitiren öğrencilerde 4-5 programına alınacaktır. Bu programı bitirenlerde kendi yaşıtlarının bulunduğu sınıflarda eğitim ve öğretimlerine devam edeceklerdir" dedi.
İl Milli Eğitim Şube Müdürü Beyhan Tufan ve İlçe Şube Müdürü Nedim Çetin ile birlikte sınıfları gezen İl Koordinatörü Canan Muşmal, sınıflar hakkında bilgiler aldıktan sonra öğrencilerle sohbet edip, onlara öğütlerde bulundu.
Muşmal, başarılı olan öğrencileri yılsonunda Edirne gezisine götüreceğinin sözünü verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here