Bayan Hafızlık Yarışması’nın 1’ncisi Bursa’dan Arzu Kırcan oldu

45
“Bayan Din Görevlileri Hafızlık Marmara Bölgesi Merkezi Yarışması” 10 Haziran 2012 Pazar günü saat 11.00’de Kırklareli Hızırbey Camii’nde yapıldı.
HABER MERKEZİ
Düzenlenen yarışmanın Jüri Başkanlığı’nı Kırklareli İl Müftüsü İsa Saim, Jüri Üyelikleri’ni; Kırklareli İl Müftü Yardımcısı Rahmi Kadak, İl Vaizi Bünyamin Akgül, Kırklareli İmam-Hatip Lisesi Müdürü Necmi Şimşek, Tekirdağ Eğitim Merkezi Eğitim Görevlisi Muhammed Coşkun yaptı.
“Marmara Bölgesi Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”nda 1. olan Sevda Yartaşı tarafından Kur’an-ı Kerim okunması ile başlayan programda Kırklareli İl Müftüsü İsa Saim kısa bir konuşma yaptı. İsa Saim, Türkiye’de Bayan Hafızlığı’nın sıkça görülen bir şey olmadığını ve yapılan yarışmaya da bu kadar katılımı dahi beklemediğini belirtti. Konuşmanın ardından Yarışmanın Kuralları’nı okuyan Saim tüm yarışmacılara başarılar diledi.
“Bayan Din Görevlileri Hafızlık Marmara Bölgesi Merkezi Yarışması”na katılan yarışmacılar daha sonra kura çekimi ile kendilerine yöneltilecek soruları ve yarışma sıralamalarını belirlediler. 
Yarışmada sırası ile; Sakarya Erenler Çamlıtepe Kur’an Kursu Öğreticisi Asiye Çangır, Balıkesir Merkez Kur’an Kursu Öğreticisi Nuray Güngör, Kocaeli Gebze Mustafa Paşa Kız Kur’an Kursu Öğreticisi Meryem Demir, Bursa Osmangazi Hürriyet Kur’an Kursu Öğreticisi Arzu Kırcan ve Kırklareli Merkez Sungurbey Kur’an Kursu Öğreticisi Yasemin Umutlu kendisine verilen ayetleri okudular.
 Jüri tarafından yapılan değerlendirmelerde şu sonuçlar alındı:
1. Bursa/Osmangazi Hürriyet Kur’an Kursu Öğreticisi Arzu Kırcan
2. Kocaeli/Gebze Mustafa Paşa Kız Kur’an Kursu Öğreticisi Meryem Demir
3. Balıkesir/Merkez Kur’an Kursu Öğreticisi Nuray Güngör
4. Sakarya Erenler Çamlıtepe Kur’an Kursu Öğreticisi Asiye Çangır
5. Kırklareli Merkez Sungurbey Kur’an Kursu Öğreticisi Yasemin Umutlu
Yapılan yarışmanın ardından Kırklareli İl Müftüsü İsa Saim 1. olan Bursa/Osmangazi Hürriyet Kur’an Kursu Öğreticisi Arzu Kırcan’a, Tekirdağ Eğitim Merkezi Eğitim Görevlisi Muhammed Coşkun 2. olan Kocaeli/Gebze Mustafa Paşa Kız Kur’an Kursu Öğreticisi Meryem Demir’e, Kırklareli İl Müftü Yardımcısı Rahmi Kadak 3. olan Balıkesir/Merkez Kur’an Kursu Öğreticisi Nuray Güngör’e, Kırklareli İmam-Hatip Lisesi Müdürü Necmi Şimşek 4. olan Sakarya Erenler Çamlıtepe Kur’an Kursu Öğreticisi Asiye Çangır’a, İl Vaizi Bünyamin Akgül’de 5. olan Kırklareli Merkez Sungurbey Kur’an Kursu Öğreticisi Yasemin Umutlu’ya ödüllerini verdiler. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here