Batman Petrolspor’u 2-0 yenen Kırklarelispor 11’de 11 yaptı Kırklarelispor’da durmak yok, liderliğe devam

8
* TFF Süper Toto 3. Lig 2. Grup’ta mücadele eden Kırklarelispor ligin
28. haftasında evinde misafir ettiği Batman Petrolspor’u 2-0 yenerek 3
puan aldı. Kırklarelispor aldığı bu sonuçla ikinci yarıda oynadığı 11
maçtan da galibiyetle ayrılarak 64 puan ile liderliğini sürdürdü.

STAD: Kırklareli Atatürk Stadyumu
HAKEMLER: Ahmet şanslı, Deniz Kükrek, Levent Çınar, Murat Kurt
KIRKLARELİSPOR: Hayrettin, Hasan Erdi, Serkan, hasan Can, Taner, Emrah, Hakan, Hüseyin (Dk. 88 Göksel), Yavuz, Abuzer (Dk. 90 Kadir), Hasan Bal (Dk. 77 Ufuk)
YEDEKLER: Mehmet, Ersin, Ufuk, Anıl, Kadir, Osman, Göksel
BATMAN PETROLSPOR: Abdurrahman, Emrah, Uğur, Celalettin, Erhan, Adem, Serdar, Tekin (Dk. 46 Deniz), Cemil (Dk. 76 Fatih), Umut (Dk. 62 Serdar), Cesur
YEDEKLER: Süleyman, Okan, Bora, Deniz, Fatih, Serdar, Orkun
KIRMIZI KART: Dk. 71 Deniz (Batman Petrolspor)
SARI KARTLAR: Dk. 38 Hüseyin, Dk. 80 Serkan Dk. 87 Hasan Can (Kırklarelispor) Dk. 33 Celalettin (Batman Petrolspor)
GOLLER: Dk. 45 Hasan Bal, Dk. 64 Yavuz (Kırklarelispor)
HABER MERKEZİ
TFF Süper Toto 3. Lig 2. Grup’ta mücadele eden Kırklarelispor 03 Nisan 2011 Pazar günü saat 13.30’da Kırklareli Atatürk Stadyumu’nda Batman Petrolspor’u misafir etti. Ligin 28. haftasında evinde misafir ettiği Batman Petrolspor’u Hasan Bal ve Yavuz’un golü ile 2-0 yenen Kırklarelispor, ikinci yarıdaki 11 maçı da kazanarak topladığı 64 puan ile liderliğini devam ettirdi.
Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç ve Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu, Kırklarelispor Başkanı Volkan Can ile birlikte şeref tribününden izlediler. 39 Gençlik taraftar grubu maçın ilk dakikasından son dakikasına kadar yaptığı tezahüratlarla takımı ateşleyerek galibiyette önemli rol oynadılar. Kırklarelispor maça Kırklareli İl Emniyet müdürlüğü tarafından üzerinde “Sağlıklı Gençlik, Sağlıklı Gelecek İçin madde Bağımlılığına Hayır, Spora Evet” sloganı yazılı pankart ile çıktı.
Maçın ilk dakikasından itibaren rakibi Batman Petrolspor üzerinde baskı kuran Kırklarelispor, maçın ilk 30 dakikası içerisinde yakaladığı sayısız gol pozisyonunu bir türlü gole dönüştüremedi. Rakip kalede gol arayan Kırklarelispor zaman zaman kalesinde de tehlikeli ataklar yaşadı. Bu atakları defans elemanları ve kaleci Hayrettin başarılı bir şekilde bertaraf etti. Rakibi üzerinde maçın ilk yarısının sonlarına doğru baskısını iyice hissettiren Kırklarelispor ilk yarınını son dakikası içerisinde rakip kale önünde bir serbest vuruş kazandı. Serbest vuruşu kullanan Hakan’ın muhteşem ortasına iyi çıkan Hasan Bal Kırklarelispor’u 10 öne geçen golü Batman Petrolspor ağları ile buluşturdu. Bu gol ile Kırklarelispor maçın ilk yarısını 1-0 önde kapatarak soyunma odasına gitti.
İkinci yarıya Batman Petrolspor Tekin’in yerine Deniz’i alarak başladı.  Ardından 62. dakikada Umut’un yerine Serdar’ı alan Batman Petrolspor ikinci yarıda ilk yarıya oranla daha atak futbol sergiledi. Ancak yapılan bu değişikliklere rağmen kalesinde tehlikeli ataklar gören Batman Petrolspor 64. dakikada Kırklarelisporlu Yavuz’un golüne engel olamayarak maçta 2-0 yenik duruma düştü. 71. dakikada Deniz’in Kırmızı kart görmesi ile maçtan iyice kopan Batman Petrolspor, geliştirdiği ataklardan bir türlü istediği golü bulamadı. Batman Petrolspor’da 76. dakikada Cemil’in yerine Fatih, Kırklarelispor’da 77. dakikada Hasan bal’ın yerine Ufuk, 88. dakikada Hüseyin’in yerine Göksel, 90. dakikada da Abuzer’in yerine Kadir oyuna dahil oldu.
Yapılan değişiklikler maçtaki skorun değişmesine etkili olamayınca, Kırklarelispor Batman Petrolspor’u 2-0 mağlup ederek maçtan 3 puan ile ayrıldı. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here