Basketbolda yine kazanamadık; Kırklareli Belediyespor : 57- F.S.M Edirne:77

34
Basketbolda yine kazanamadık; Kırklareli Belediyespor : 57- F.S.M Edirne:77

Basketbol Bölgesel liginde bu hafta sonu kapalı spor salonunda Kırklareli Belediyespor ile Fatih Sultan Mehmet Edirne karşı karşıya geldi. Saat 16:00’da başlayan mücadeleye ilgi azdı ve kapalı salonunda az sayıda seyirci vardı. Her iki takımda karşılaşmaya şu kadrolarla başladı.

Kırklareli Belediyespor:  Onur, Anıl, Emrah, Ceyhun, Ogün, Barkın, Taylan, Ersel, Bulut, Ersin, Hayati, Tufan ve Teknik Direktör Nejat Deyim önderliğinde sahaya çıktılar.

Fatih Sultan Mehmet Edirne takımı ise ;Doğuş, Nazım, Semih, Olcay, Volkan, Kaan, Sedat, Burak, Ömer, Fatih, Sinan.

Maçın Notlar;

Fatih Sultan Mehmet Edirne takımı mücadeleye iyi başladı. Kırklareli Belediyespor’lu oyuncular ilk periyotta pota altında çok sayı kaybetti. Girdiği pozisyonları çemberden geçiremeyince ilk periyotta vasat bir oyun sergilediler. Ilk periyot Fatih Sultan Mehmet Edirne takımının oyuncularının üstünlüğü ile 14-24 bitti. Ikinci periyota Fatih Sultan Mehmet takımının oyuncuları daha iyi başladı ve birçok üçlük basket atarak farkı daha da açtılar. Ikinci Periyotta Kırklareli Belediyespor’lu oyuncular çok net pozisyonları baskete çeviremediler. Devre arasına 25-41 önde giren Fatih Sultan Mehmet takımının oyuncuları oldukça moralli oldukları gözlendi.

Üçüncü periyota Kırklareli Belediyespor iyi başladı ve üst üste bulduğu üçlüklerle farkı kapatmaya başladı. Bu dakikalarda Kırklareli Belediyespor’lu basketbolcular seyircilere el işareti yaparak destek olmalarını beklediler. Seyirciler de yan yana toplanarak üçüncü periyotta Kırklareli Belediyespor ‘a destek vermeye başladılar. Top rakipteyken ve rakip takım serbest atış kullanırken ıslıklamaya başladılar. Rakip takım oyuncularıda baskıdan biraz etkilenip  üçüncü periyotta fazla sayı bulamadı. Kırklareli Belediyespor farkı kapatarak üçüncü periyotu 44-54 mağlup bitirdi.

Son periyotta Fatih Sultan Mehmet Edirne takımı baskıdan etkilenmeyerek sayı bulmaya başladı. Fatih Sultan Mehmet takımı taktiksel olarak bu periyotta farklı bir oyun sergileyerek farkı açtıkça açtı. Üst üste bulduğu üçlüklerle sonuca gitmeyi bilen Fatih Sultan Mehmet Edirne takımı sahadan 57-77 galip ayrılmayı bildi. Böylece Kırklareli Belediyespor sahadan yine boynu bükük ayrılarak seyircilerini üzdü. Maç sonunda Kırklareli Belediyespor’lu oyuncuların morali oldukça düşük olduğu gözlendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here