Başkanlar Ankara’da, adaylar Pınarhisar’da

20
Kırklareli’nin Pınarhisar Belediyesi’nin düzenlediği Kültür ve Genlik Festivali Başkan Mustafa Cingöz olmadan başladı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Pınarhisar Belediyesi’nin düzenlediği Kültür ve Genlik Festivali Başkan Mustafa Cingöz olmadan başladı.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Pınarhisar İlçe Başkanı Volkan Ertan ve Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz, Ankara’da Kurultay’ı takip etmeye gitmeleri bu yıl Festival açılış törenlerini öksüz bıraktı.
Festival etkinliklerine ikinci günden itibaren katılan Başkan Cingöz ve Başkan Ertan davetlilerini ağırladılar. Bazı Belediye Başkanları ve bazı İlçe Başkanlarının da Olağanüstü Kurultay için Ankara’da olmaları dikkatleri Açılış törenlerine katılan az sayıda Belediye Başkanı ve CHP’li Başkanların üzerine topladı.
CHP Kırklareli eski İl Başkanı Vecdi Gündoğdu açılış törenine katılıp ilgileri üzerinde en çok toplayan CHP’li idi.
CHP Babaeski İlçe Başkanı Fikri Karaca’da açılış törenlerine katılan az sayıda Başkandan birisi olarak dikkat topladı. Büyük Mandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez ve eşi açılış törenlerine katılarak Pınarhisar’ı yalnız bırakmadı. Gece Konserlerine katılan Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker ve eşi anons edilince katılımcıların alkışları yükseldi.
Açılış törenlerinden sonra CHP Standında buluşan Partililer, Kurultaydan gelen haberleri kendi aralarında değerlendirdiler. Eski İl Başkanı Vecdi Gündoğdu’nun Milletvekili Aday Adayı olduğunu ve Adaylar hangi yöntemle belirlenirse belirlensin iddialı olduğunu söylemesi CHP standındaki partilileri oldukça etkiledi.
Babaeski İlçe Başkanı Fikri Karaca ise, Babaeski’den kendisinden başka Aday Adayı çıkmayabileceğini dolayısıyla şansının oldukça yüksek olduğunu söyledi.
Gazetemiz Köşe Yazarı Özkan Başaran’ın da katıldığı sohbette, CHP’de Kurultay sonrası gelişmeler değerlendirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here