BAŞKANIN SEYİR DEFTERİ

18
Teşekkürler Müdürüm
Selim Tiran
Kırklareli Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı görevini yürütürken, zaman zaman da Valilik Basın Müdürlüğü ile iletişimde olmak gerekiyor. Şunu da belirteyim ki; bizim Cemiyet olarak Valilik’ten resmi ilan beklentimiz veya öyle bir ilişkimiz yok! Yani, tamamen centilmenliğe, dayanışmaya ve işbirliğine dayalı bir çalışmamız söz konusu.
Sayın Valimizi misafir ettik geçenlerde. Duyduğumuz olumlu sözler, bizi duygulandırdı ve gururlandırdı.
Böylesine hanımefendi bir insan ile aynı ortamda çalışmak ve işbirliği yapmak, elbette ki bizim için de son derece önemli bir avantaj ve şans.
Valilik Basın Müdürü Ziver Demirel ve ekibi ile de yine söylediğim şekilde zaman zaman görüşüyor ve çalışıyoruz. Ziver Bey, son derece kaliteli, altyapısı olan, insan ve idareci olarak ta üstlendiği işi layıkı ile yürütebilen bir insan.
Böyle bir yöneticinin, o makamda bulunması da, bizim için son derece önemli. Valilik Basın Müdürlüğü, yerel basın ile iletişimin düzenlendiği, iki camia arasındaki köprünün oluşturulduğu, önemli bir mekanizma. 
Baştan da belirttiğim gibi: Gazeteciler Cemiyeti olarak, kendilerinden herhangi bir çıkar veya beklentimiz olmadığından, şunu altını çizerek ve vicdani bir rahatlıkla yazabiliyorum ki; Basın Müdürümüzü seviyor ve beğeniyoruz.
Elbette ki, her toplumda ve camia da, herkese yaranmanız mümkün olmayabilir! Birilerinin arpa tarlalarını çiğnemiş veya bir şeylerine dokunmuş olabilirsiniz! Herkes, bizimle aynı fikirde olmayabilir!
Biz, gördüğümüz, duyduğumuz ve gözlemlediğimiz kadarından yola çıkarak, haklıya hakkını teslim etmeyi düşündük. Nasıl ki, yanlış yapanı kıyasıya eleştiriyoruz, işini iyi yapanı da sonuna kadar desteklemeyi ve onore etmeyi uygun görüyoruz.
Teşekkürler sayın müdürüm!
Bizden yana durum bundan ibaret!
Örneklerin bol olsun…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.