Başkan Zengin “Ön ankette iki misli destek alamayan, sandıkta da yarışacak”

10
CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin ve Babaeski İlçe Başkanı Fikri Karaca Köşe Yazarımız Özkan Başaran’ı işyerinde ziyaret ettiler.
HABER MERKEZİ
CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin ve Babaeski İlçe Başkanı Fikri Karaca Köşe Yazarımız Özkan Başaran’ı işyerinde ziyaret ettiler.
Geçtiğimiz hafta Ankara’da CHP Genel Merkezine Merkez İlçe Başkanı Şener Pekçeer ve Lüleburgaz İlçe Başkanı Av. Alaaddin Güncel ile birlikte bir dizi görüşme yapan Recep Zengin, 28 Eylül Cumartesi günü Lüleburgaz’da yapılacak Çiftçi Mitinginin hazırlıklarının hızla sürdüğünü söyledi.
Köşe yazarı Özkan Başaran’ın Kırklareli Merkez ve Lüleburgaz İlçelerinde CHP Belediye Başkan adayları için Anket tek belirleme yöntemi mi olacak? Sorusunu yanıtlayan İl Başkanı Recep Zengin şöyle dedi, “Kırklareli Merkezde Çok Yönlü aday belirleme yöntemi olacak. Genel Merkezde yaptığımız toplantıda, Ön Anket+ Eğilim Yoklaması + Örgüt görüşü Şeklindeki çok yönlü aday belirleme yöntemi benimsendi. Lüleburgaz İlçemizde ise, sadece Anket ile olabilir. Ancak, yöntemin sadece ankette kalması için bir aday adayının diğerine iki misli fark atması gerekebilir. Örneğin Anketten bir Aday adayı %40 Halk desteği çıkarsa ona en yakın olan da %20’de kalırsa o zaman eğilim yoklaması yapılmayabilir. Fakat iki misli farkın altındaki bir fark aday belirlemede yeterli olmayabilir. İl Başkanlığımızın durum değerlendirmesinden sonra, anketten sonra bir de üyelerle bir eğilim yoklaması yapılabilir. Kırklareli Merkez ve Lüleburgaz İlçelerimizde rakibine iki misli fark atacak aday adayımız var mı? Onu bilemem ama bir aday adayımız Genel Merkezimizin yapacağı ankette en yakın rakibine iki misli fark atarsa, ortaya sandık konulmasına gerek kalmayabilir” dedi.
Köşe yazarı Özkan Başaran’ın Babaeski’de durum net mi? Sorusunu yanıtlayan Başkan Zengin şöyle dedi; “Babaeski’de üyelerin iradesiyle eğilim yoklamasına gidilecek. Bir oy fazla alan partimizin Babaeski Belediye Başkan Adayı olacak” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here