Başkan Zengin; “Kurultay’dan daha da güçlenerek çıkacağız”

13
* CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin; “Nevşehir’in Gülşehir İlçesi’nde yapılan İl Başkanları Toplantısı’nda 78 İl Başkanı, 5-6 Eylül’de yapılacak Olağanüstü Kurultay’da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini açıklamak için bir araya geldi” dedi.
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun tüzükten doğan yetkisini kullanarak 6-7 Eylül 2014 tarihlerinde Olağanüstü Kurultay kararı almasının ardından CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin 17 Ağustos 2014 Pazar günü Kırklareli’de bir toplantı düzenleyerek Kurultay sürecini değerlendirdi. Düzenlenen toplantıya İlçe Başkanları, Belediye Başkanları, Örgütlerde görev alanlar katıldı. Gerçekleştirilen toplantının ardından Başkan Zengin Nevşehir’in Gülşehir İlçesi’nde 19 Ağustos 2014 Salı günü yapılan CHP İl Başkanları Toplantısı’na katıldı.
* “Yapacağımız Kurultayımız bizi birbirimize daha da kenetleyecektir”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin katıldığı toplantı ile ilgili olarak gazetemize özel olarak yaptığı açıklamasında, gerçekleştirilecek olan Kurultay’dan daha da güçlenerek çıkacaklarını belirterek şunları kaydetti:
“Nevşehir’in Gülşehir İlçesi’nde yapılan İl Başkanları Toplantısı’na çok yoğun bir katılım oldu. Belki de Cumhuriyet Halk Partisi tarihinde tarafından yapılan en çok katılımlı, en önemli toplantılardan biriydi. 71 tane İl Başkanı katıldı. 7 İl Başkanı da vekalet gönderdi. Yani yapılan bu toplantıya 78 tane İl Başkanı katılmış oldu. Toplantıya Düzce, Yalova ve Isparta İl Başkanları katılım göstermedi. Yapılan İl Başkanları Toplantısı öncesinde Pazar günü saat 17.00’da 8 İlçe Başkanı,10 Belediye Başkanı ve Kurultay Delegeleri birlikte Örgüt Toplantısı yaptık. Kararımız şuan partimizde bir Genel Başkan sorununun olmadığıdır. Genel Başkanımız dürüst ve çalışkandır. Yapmış olduğumuz Örgüt Toplantısı’nda Genel Başkanımıza İl Başkanları olarak bazı öneriler sunma kararı çıktı. O önerileri götürmek üzere İl Başkanlarından oluşan 6 kişilik bir Komisyon kuruldu. Komisyon Üyesi olarak bende yarın (bugün) Ankara’ya gideceğim. 23 Ağustos 2014 Cumartesi (bugün) 17.00’da Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’yla görüşeceğiz. Kurultay süresince İl Başkanları’nın taleplerini kendisine ileteceğiz.
Orda yayınlanan bildiride şu ifadelere yer verildi; “"Biz İl Başkanları olarak Sayın Genel Başkanımızın seçimlerden sonra olağanüstü kurultay çağrısını takdirle karşılıyoruz. Bu kurultaydan partimizin birlik beraberlikle daha da güçlenerek çıkacağına inanıyoruz. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun özgürlük demokrasi, evrensel hukuk, temel insan hakları, barış ve cumhuriyetimizin temel değerleri için vermiş olduğu mücadeleyi destekliyoruz. Genel Başkanımızın partimizin değişim sürecini tamamlamak, Türkiye’yi kucaklamak adına attığı cesur adımların İl Başkanları olarak arkasında duruyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin temel unsuru olan örgütlerimizin ve üyelerimizin arzusu; Genel Başkanımızın demokratik, katılımcı, bilgiyi ve liyakati öne çıkaran, parti disiplinin sağlayan, örgütlerin taleplerine açık bir yönetim anlayışı ve işleyişini daha da güçlendireceğine inanıyor ve güveniyoruz. İçinde bulunduğumuz tarihsel sürecide göz önüne alarak; ülkemizde yaşanan kutuplaşma, ayrışma ve ekonomik yozlaşmayı sonlandıracağına, ekonomik refahı, adaleti ve toplumsal bütünlüğümüzü sağlayacağına, partimizi iktidara, ülkemizi geleceğe taşıyacağına inandığımız sayın Genel Başkanımıza bu kurultayda desteğimiz tamdır. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanları olarak yükselen özgürlük ve demokrasi taleplerinin yaşama geçirilmesi için partimizin, sosyal demokratik ideolojisine ve devrimci yapısına her zaman sahip çıkacak ve bu konudaki hassasiyetimizi kararlılıkla devam ettireceğiz. Kurultayımızın partimize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyor, yurdumuz, halkımız ve insanlık adına insani ve ahlaki tüm değerlerin yaşama geçirilmesi mücadelesinde Sayın Genel Başkanımıza başarılar diliyoruz.
* “Muharrem Bey’in bu çıkışının zamansız ve yersiz olduğunu düşünüyoruz”
Her ne kadar sonuç önemli olsa da tüm maddi olanlıksızlara rağmen 10 Ağustos 2014 Pazar Günü yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nden bizler başarılı olarak çıktığımıza inanıyoruz. Çünkü karşımızda büyük bir güç devlet vardı. Biz bu tüm ekonomik sıkıntılara rağmen, yeterince çalışmamıza rağmen iyi bir sonUÇ aldığımızı düşünüyoruz. Biz Kırklareli örgütü olarak çok fazla çalıştık. Gitmediğimiz köy, belde, ilçe kalmadı. Kadın Kollarımız merkezde tüm mahallelerde adayımızı tanıtıcı broşürler dağıttılar. Fakat karşımızda büyük bir ekonomik güç vardı. Ve Muharrem Bey’in bu çıkışının zamansız ve yersiz olduğunu düşünüyoruz. En azında 2015 Milletvekilliği Seçimleri’nden sonra böyle bir hareketin daha doğru olabileceğini düşünüyorduk. Ama biz 2015 Milletvekilliği Genel Seçimleri’nde iktidar olacağımıza inanıyoruz. Buda Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğluyla olacaktır diyoruz.” (Savaş Eskici-Derya Atkoşan)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here