Başkan Zengin ; “Kırklareli, Lüleburgaz ve Babaeski’de Adaylar sandıktan çıkacak”

13
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin gazetemize yaptığı açıklamalarında şunları kaydetti:
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin gazetemize yaptığı açıklamalarında şunları kaydetti:
“Geçtiğimiz günlerde İlçe Başkanlarımızla Partimiz Belediye Başkanları’nın Aday Belirleme Yöntemi hakkında toplantı yaptık. Kırklareli Merkez, Lüleburgaz ve Babaeski İlçeleri’nde Kayıtlı Üyelerle Eğilim Yoklaması yapılması noktasında görüş birliğine vardık. Diğer ilçelerimizde ise Merkez Yoklaması ile Belediye Başkan Adaylarımızı belirleyeceğiz. Birkaç gün sonra da İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisindeki aday belirlemeleri konusunda İlçe Başkanlarımızla bir toplantı yapacağız. Bu toplantıda aday belirleme yöntemleri konusunda İlçe Başkanlarımızın görüşünü alacağım. 
Gazetemiz Köşe Yazarı Özkan Başaran’ın; “Siz CHP Kırklareli İl Başkanı olarak İl Genel Meclis ve Belediye Meclis Adayları’nın hangi yöntemle belirlenmesinden yanasınız?” sorusunu Başkan Zengin şöyle cevaplandırdı;
“Bana göre İl Genel Meclis ve Belediye Meclis Adaylarımızı örgüt belirlesin derim. İlçe Başkanlarımızın görüşlerini de soracağım. İlçe Başkanlarımız kendi örgütleriyle bu konu ile ilgili kendi aralarında bir toplantı yaparak ve parti meclis üyelerinin görüşünü alarak İl Başkanlığındaki toplantıya gelecekler. Dolayısıyla her ilçe Başkanı kendi kentinde Belediye Meclis ve İl Genel Meclis Adayları’nın hangi yöntemle belirlenmesi isteğini yapacağımız toplantıda bize bildirecek. Kırklareli İlçeleri için vereceğimiz kararı 5 Eylül günü Ankara’ya giderek Genel Merkez yönetimine bildireceğiz.
Başkan Zengin Köşe yazarımız Özkan Başraran’ın; “Genel Merkeze Kırklareli’yi temsilen kimler gidecek?” sorusunu ise şöyle cevaplandırdı:
“Belediye Başkanı adaylarımızı belirleme yöntemini kararlaştırdık. İl Genel Meclis ve Belediye Meclis Adaylarımızı nasıl belirleyeceğimize dair toplantıyı yaptıktan sonra, Hangi İlçemizde ne şekilde Aday belirleyeceğimiz ortaya çıkacak. 5 Eylül 2013 günü sabah saat 11.00’de Ankara’da Genel Merkezde olacağız. Bu toplantıya Bölge Vekillerimiz Mehmet Siyam Kesimoğlu ve Turgut Dibek, İl Başkanı olarak ben Recep Zengin, Parti Müfettiş Vekilimiz Recep Gürkan ile birlikte  gideceğiz. Genel Merkezde Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Gökhan Günaydın’la yapacağımız toplantıda, Kırklareli’nin aday belirleme yöntemini bildireceğiz. Örgütümüzün istediği ve Vekillerimizin de onayladığı kararların uygulanmasını isteyeceğiz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here