Başkan Zengin; “Kesin kararlar Ekim’de açıklanacak”

13
05 Eylül 2013 Perşembe günü Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi’ne giden Kırklareli Heyeti görüşmelerini tamamladı.
HABER MERKEZİ
05 Eylül 2013 Perşembe günü Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi’ne giden Kırklareli Heyeti görüşmelerini tamamladı.
CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, Bölge Vekilleri Mehmet Siyam Kesimoğlu, Av. Turgut Dibek ile Müfettiş Vekil Recep Gürkan’dan oluşan CHP Kırklareli Heyeti, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın ile görüştüler.
Toplantı sonrası Gazetemiz Köşe Yazarı Özkan Başaran’a bilgi veren CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin’den konu hakkında şunları söyledi; “İlçe Başkanlarımızın Aday belirleme yöntemi konusundaki isteklerini yetkili birime ilettik. Ancak, Genel Merkezimiz bu isteklerin tümüne sıcak bakmıyor. Bazı ilçelerimizde bazı değişiklikler olabilir.
Örneğin Kırklareli Merkez’de Belediye Başkanı Adayımız, çok yönlü bir sistemle belirlenebilir. Anket, Eğilim ve Örgüt Değerlendirmesi Sonuçları’na göre belirlenecek CHP Kırklareli Belediye Başkan Adayı’nın Belediye Meclisi ise “Eğilim-Fermuar” Yöntemiyle oluşabilir. Kırklareli Merkezin İl Genel Meclis Adayları da “Eğilim-Fermuar” Yöntemiyle belirlenmesi görüşü ağırlık kazanıyor.
CHP Lüleburgaz Belediye Başkan Adayı ise, sadece Anket’e göre belirlenebilir. Lüleburgaz’da Belediye Meclis ve İl Genel Meclisi “Eğilim-Fermuar” Yönetimiyle Belirlenme konusu değerlendirildi.
Babaeski’de Belediye Başkan Adayı sadece Eğilim Yoklaması ile belirlenecek. CHP Babaeski İl Genel ve Belediye Meclis Adayları “Eğilim-Fermuar” Yönetimiyle belirlenecek.
Bu kararlar tavsiye niteliğinde. Kırklareli’de kesinleşen Aday Belirleme Yöntemi ise, Ekim Ayı ortalarında Genel Merkezimiz tarafından açıklanacak.” 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here