Başkan Yılmaz’ın “Hayalinin Projesi”nin temeli atıldı

20
* Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz “Hayalimin Projesi” dediği projeyi 1 yıl içinde bitireceklerini söyledi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz’ın hayata geçirmeyi çok arzuladığı, hayallerindeki proje olarak nitelediği, Vize için en büyük ve en önemli projelerden biri olan Çok Amaçlı Kültür Sarayı, Otel ve Spor Merkezi inşaatının temeli atıldı.
İnşaatına süratle devam edilen Çok Amaçlı Kültür Sarayı, Otel ve Spor Merkezi’nin ve en kısa zamanda bitirileceğini belirten Başkan Yılmaz proje için şunları söyledi; 
“Çok Amaçlı Kültür Sarayı ve Spor Merkezi Projemiz, Vize için en büyük ve en önemli projelerimizden biri. Bu tesis Vizemize kazandırıldığında  her geçen gün gelişerek kendi kimliğini bulma yolunda ilerleyen İlçemizin farklılığını ortaya koyacak, aynı zamanda İlçemizde yaşayan vatandaşlarımızın sosyal, kültürel ve sportif açıdan her türlü faaliyetlerini bir arada yapabileceği çok amaçlı bir dev  tesis olacaktır.
Bu Tesiste Planlanan Aktivite Alanları;
* Otel,35 Adet Çift Kişilik Oda
* Restoran-Cafe
* Kapalı Yüzme Havuzu
* Düğün ve Davet Organizasyonları
* Sinema-Tiyatro Salonu
* Fitness-Sauna
* Tenis, Basketbol, Voleybol ve Futbol Sahası
* Yürüyüş Alanı
* Çocuk Oyun Alanları bulunacak.
Projemizin temelini atarak inşaatını başlattık. 1 yıl içinde de tamamlanmasını planlanmaktayız. Bu projenin yapılması, ilçemizin son yıllarda artan turizm kapasitesinin daha da artmasına önemli ölçüde katkı sağlayacaktır. Ayrıca düşük olan ilçemiz otel yatak kapasitesinin artmasını sağlayarak gelen yerli ve yabancı turistlerin konaklama imkânlarını da arttıracaktır. Tarih mirasımızla, yöresel yemeklerimizle, (Cittaslow) Sakin Şehir unvanımızla, Vize artık sadece yerli değil, yabancı turistlerin de dikkatlerini çeken ve uğrak yeri haline gelen bir Kent oldu.”  (Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir)
 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here