Başkan Yavuz hastaları evinde ziyaret etti

17
 Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz İlçenin değişik mahallelerinde bulunan hastaları evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
HABER MERKTEZİ
Orhanettin Buğut, Ramis Patan, Mehmet Kızgın, Bahri Eş ve İsmet Doğan adlı hastaları evlerinde ziyaret eden Kırklareli’nin Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz hastaların her biriyle ayrı ayrı ilgilenerek hastalardan ve hasta ailelerinden detaylı bilgi alarak geçmiş olsun dedi. Hastalarla ve yakınlarıyla sohpet eden Muhlis Yavuz onların sorun ve sıkıntılarını yerinde dinledi.
Hastaları ziyaret etmenin önemine değinen Başkan Yavuz; “Rahatsızlık nedeniyle günlerini evde geçiren hasta ve hasta yakınlarını yaşadıkları acıyı paylaşmak, dertleriyle dertlenmek varsa ihtiyaçlarını karşılamak üzere ziyaret ettik. Biz annemizden babamızdan hasta olanı ziyaret etmeyi gördük. Hastalara yaptığımız ziyaretler bizim kültürümüzün en güzel göreneklerinden biri. Bizi bir yapıyor, birbirimize yaklaştırıyor. Sağlık insanın en büyük hazinesi. Hastalıklar insan hayatını önemli ölçüde etkiliyor. Ama hayata küsmeden, olumsuz şartlarda bile hep yapılabilecek güzel şeylerin olduğunu düşünerek hareket etmek gerekir” dedi.
Bu tür hasta ziyaretlerinde amacımız onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek olduğunu ifade eden Başkan Yavuz; “Bu tür hasta ziyareti ile onlara karşı görevimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Hastalarımıza moral veriyor gönüllerini alıyor, acılarını paylaşıyoruz. Biz burada vatandaşlarımızın sıkıntılarını bir nebze de olsa azaltmak için varız. İmkanlar dahilinde kendilerinin her zaman yanındayız. Hasta vatandaşlarımıza sahip çıkmayı insanlık görevi olarak görüyoruz. Tüm vatandaşlarımızdan hastalarımızı kucaklamaların, ziyaret etmelerini istiyorum. Yarın hangimizin ne durumda olacağını sadece yüce yaradan bilir” dedi
Hastalar Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz’un samimiyetinin ve ilgisinin kendilerine moral verdiğini dile getirerek Başkan Yavuz’a ziyaret için teşekkür ettiler. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here