Başkan Yavuz; “Çağdaşlık düzeyi eğitimdeki kalite ile ölçülmektedir”

19
2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı’nın başlaması sebebiyle Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz bir mesaj yayınladı.
HABER MERKEZİ
2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı’nın başlangıcı olan 15 Eylül 2014 tarihinde işleri dolayısıyla Demirköy’de bulunamayan Başkan Muhlis Yavuz, öğretmen, öğrenci ve velilere yeni döneminin hayırlı olmasını dilediği bir mesaj yayınladı.
Muhlis Yavuz Demirköy İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne, Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü’ne, Fatih İlköğretim Müdürü’ne ve Demirköy Lisesi Müdürü’ne Demirköy Belediye Zabıta Amiri Ersoy Küçükgöksel aracılığı ile birer çiçek göndererek yeni öğretim yılı için başarılar diledi. Yapımı tamamlanıp yeni açılan Atatürk İlköğretim ve Fatih İlköğretim okulunun açılışına vekâleten Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Yörük katıldı. 
Yavuz mesajında; “Saygıdeğer öğretmenlerimiz ve sevgili öğrenciler günümüz dünyasında toplumların, ülkelerin çağdaşlık düzeyi, eğitimde yakaladığı başarı, sahip olduğu bilim ve teknolojinin kalitesi ile ölçülmektedir. Ülkeler arasındaki zenginlik ve kalkınmışlık yarışı da en çok eğitimle kazanılabilir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere hedef olarak gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesini yakalamak ve onun da üzerine çıkmak için eğitimde başarılı olmanın zorunlu olduğu artık tartışılmaz bir gerçektir. Bu duygu ve düşüncelerle siz değerli öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ailelerimize en içten sevgi ve başarı dileklerimi sunuyorum. 2014-2015 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın toplumumuz için hayırlı ve başarılı geçmesini diliyorum” dedi. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here