Başkan Yavuz Ankara’yı mesken tuttu

126
Kırklareli’nin Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz Demirköy için sık sık Ankara yollarına düşüyor. Çalmadık kapı bırakmayarak Demirköy’ün sorunlarına çözüm arıyor. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz Demirköy için sık sık Ankara yollarına düşüyor. Çalmadık kapı bırakmayarak Demirköy’ün sorunlarına çözüm arıyor. 
Son Ankara ziyaretinde birçok bürokratla görüşen Yavuz Demirköy’ün sorunlarının çözümünü Ankara’da da arıyor. Amacının Demirköy için en iyisini yapmak olduğunu belirten Muhlis Yavuz kapıları aşındırmaya devam edeceğini, sorunlar çözülene kadar da bundan vazgeçmeyeceğini açıkladı.
* Dr. Devlet Bahçeli’nin Demirköy’e selamı var
Ankara ziyaretinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’yi de ziyaret eden Muhlis Yavuz; “Önümüzde yaklaşan seçimler var. Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli bize seçimlerle ilgili görüşlerini sundu. MHP’ 21 Mart ayında kurultayı var. Kendisinden kurultay ile düşüncelerini sorduk ve cevaplarını aldık. Genel başkanımızı gayet neşeli, moralli gördüm. Daha önce İlçemize yaptığı ziyaret sırasında buradaki karşılanmasından çok memnun kaldığını, Demirköy’ü çok sevdiğini söyledi. En kısa zamanda İlçemizi tekrar ziyaret edeceğini belirtti. Biz de kendisini memnuniyetle karşılayacağımızı söyledik. MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçelinin Demirköy halkına selamını getirdim” dedi.
* Demirköy’e Sentetik Çim Saha
Daha sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı Daire Başkanı Rahmi Aksoy’u ziyaret etti. Rahmi Aksoy ile makamında görüşen Muhlis Yavuz Demirköy’ün kapalı spor salonuna ihtiyacı olduğunu söyledi. Bu salonun yapılması için gerekenin yapılacağı konusunu konuştu. Özellikle Kırklareli Amatör Süper Ligi’nde mücadele veren Demirköyspor’un zemini toprak olan yağmurlarda zaman zaman oynamayı zorlaştıran futbol sahasının sentetik çim sağa yapılması gerektiğini belirtti. Rahmi Aksoy’un konuyla çok alakadar olduğunu ve kendisi daha yanındayken gerekli yerlere telefon ettiğini belirterek önümüzdeki kısa dönemde Demirköyspor’un sentetik çim sahaya kavuşabileceğini belirtti.
Daha sonra Orman Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Zeki Temur’u makamında ziyaret ettiğini belirtti. Bu ziyaret güncel bir nezaket ziyaretiydi. Özel bir ziyaret değildi sadece ziyaret amaçlı kendisiyle bir araya geldiğini belirtti.
* Demirköy’ün su sorunu çözülüyor
İller Bankası Genel Müdürü Fuat Gedik’in tanıdığı ve uzaktan akrabası olduğunu belirten Muhlis Yavuz kendisiyle o gün Demirköy İlçesinin su ihalesi ile ilgili görüştüğünü belirtti. Demirköy’ün yıllardır su sorunu olduğunu ve bunu çözmek için projesini hazırladığını belirten Yavuz; “İlk Belediye Başkanı seçildiğimde Demirköy’de büyük su sıkıntısı vardı. Su kaynaklarının bol olduğu bir yerde su sıkıntısı yaşanması hiç hoş bir durum değildi. Daha önce de belirtmiştim. Bir ilçede su sıkıntısı yaşanıyorsa bu Belediye’nin suçudur. Göreve geldiğimden beri su sıkıntısını çözmek için uğraşıyorum. İller Bankası kanalıyla bütün tahlilleri yaptırdık. Gerekli izinlerimizi alarak projemizi hazırladık. Şimdi de Demirköy’ün su ihalesini yaptık. İhaleyi alan firma bir hafta sonra netleşecek. Bu projenin uygulamasına Mart ayının sonuna doğru başlamayı düşünüyoruz” dedi.
* “Sohbet konumuz hep Demirköy oluyor”
İçişleri Bakan Danışmanı Yunus Keskin ile de görüşen Muhlis Yavuz, Keskin ile yakın arkadaş olduğunu belirtti. Devletin belli mevkilerine gelmiş kişilerle görüşürken; “Arkadaşım dahi olsa yetkililerle Demirköy amaçlı görüşüyorum. Sohbetlerimizin ana konusu Demirköy oluyor. Demirköy için neler yapabiliriz diye konuşuyoruz. Gittiğim her daire başkanıyla, her genel müdürle, her milletvekili ile Demirköy konuşuyoruz. Demirköy’e nasıl yardımcı olabileceklerini soruyorum. Tartışma konumuz hep Demirköy oluyor” dedi.
* “Çevre düzenlemesi yapacağız”
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Eğitim ve Çevre Daire Başkanı latif Çiçek bey’e nezaket ziyaretinde bulunduğunu söyleyen Muhlis Yavuz; “Latif Çiçek bey daha önce Belediyemize itfaiye alımı sırasında çok yardımcı olmuştu. Hem Trakya Kalkınma Ajansı ile birlikte yeni yaptığımız Katı Atık Arıtma ve Aktarma İstasyonu ile ilgili bilgi verdim. Katı Atık Arıtma ve Aktarma İstasyonumuzun çevre düzenlemesini yapmak istiyorum. Bu konu ile ilgili istişarede bulunduk. Çevre düzenlemesi ile ilgili birimlere gittik. İnşallah ileriki günlerde Katı Atık Arıtma ve Aktarma İstasyonumuzun çevre düzenlemesini yapacağız” dedi. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here