Başkan Topal’ın mutlu gününe yoğun katılım

20
Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Türkay Topal, kızı Ayşen Topal’a düğün gibi bir nişan töreni yaptı.

HABER MERKEZİ
Nişanlı çiftin salona girmesiyle başlayan törende organize edilen ışık cümbüşü görkemli bir başlangıçla konukları duygulandıran romantik bir tabloydu.
Alpullu Beldesi’nden Fikri ve Selver Yaka ailesinin oğulları Polis Memuru Uğur Yaka ve Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Türkay Topal ve Nezahat Topal’ın kızları Sınıf Öğretmeni Ayşen Topal Şelale Restaurant’ta yapılan görkemli bir törenle nişanlandılar.
Genç Polis Memuru Uğur Yaka, Sınıf Öğretmenliği yapan Ayşen Topal ile evliliğe giden yolda ilk adımı attı.
İlçenin yazlık mekânları arasında yeni hizmete giren Şelale Restaurant’ta yapılan nişan töreni düğünden farksızdı.
Yaklaşık 750 davetlinin katıldığı törende davetliler zengin menü çeşidi ve kokteyl ile ağırlandılar.  Alkış yağmuru altında Şelale Restaurant’a giren Uğur ve Ayşen çifti, ilk danslarını Ünlü Piyanist Şantör Zafer Sarmaşık’ın güzel yorumundan “Aşk her şeye değer” adlı şarkı ile yaptılar. Düzenlenen nişan töreninden, Uğur ve Ayşen çiftini nişan yüzüklerini eski devlet bakanı Hasan Korkut taktı.
Genç çiftlerin nişan yüzüklerini takan Korkut, törende yaptığı konuşmasında, şunları söyledi:
“Öncelikle bu akşam nişan yüzüklerini takacağımız bu genç kardeşlerimize bundan sonra ki birlikte ki yaşamlarında mutluluklar diliyorum. Sevgili gençler nişan evliliğin temelidir, evlilik ise kutsal bir müessesedir. Her anne ve babanın temennisi yavrularının iyi bir evlilik yapması ve huzur içinde olması, mutlu olmasıdır. Evlilik müessesesini çok önemsememiz lazım. Evlilik konusunda milli ve manevi duygulara önem vermemiz ve bu konuda daha hassa olmamız gerekiyor. Ailelerin evlatlarına çok yardımcı olması gerekiyor. Gençlerin evliliklerinde müdahaleci değil, bilakis yapıcı ve özverili olmaları gerekiyor. Bu şekilde olursa gençlerimiz huzur içinde evliliklerini sürdürürler. Ben bu vesile ile evliliğe ilk adımlarını atan genç çiftin kendilerini ömür boyu birleştirecek olan nişan yüzüklerini huzurunuzda takıyor ve mutluluklar diliyorum.”
Genç çiftin nişan törenine; Eski Devlet Bakanı Hasan Korkut, Babaeski Belediye Başkan Vekili İsmet İlteralp, Belediye Meclis Üyeleri, Eşref Şahin, Hayri Sezgin, Sebahattin Nemli ve eşleri,Belediye Başkan Yardımcısı Fikri Karaca, Kırklareli Esnaf ve Sanatkârı Odaları Birliği Başkanı Ali Fuat Şeker, önceki dönem Babaeski Belediye Başkanı Av. M.Haluk Tezsezer, MHP İlçe Başkanı Hakan Ekici, önceki dönem CHP İlçe Başkanı Hüseyin Özşengül ve eşi,, Önceki dönem CHP Kadın Kolları Başkanı Aysima Altunay, CHP Alpullu Belde Başkanı Sedat Akgöl, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Saim Kırcı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sebahattin Öner, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Atalay, Belediye Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Şaban Çerkez, İlçe Oda Başkanları, Muhtarlar ve çok sayıda davetli topluluğu katıldı.
Muhteşem bir nişan organizasyonu hazırlayan Şelale Restaurant yoğun davetli topluluğuna da kusursuz bir servis hizmeti gerçekleştirdi.
Karemesutlu Köyü bitişiğinde yeni hizmete açılan Şelale Resteurant birçok siyasi simanın katılım gösterdiği nişan töreninde göz doldurması, önümüzdeki günlerde yoğun siyasi kampanyalara da ev sahipliği yapacak gözlerden uzak bir tesis olarak algılanıyor.
Referandum kampanyalarında yorgunluk gidermek için siyasilerin uğrak yeri olarak düşünülen Şelale Restaurant, yaklaşan ramazan ayında da iftar yemekleri için sıcak yaz günlerinde serin bir ortam arayanları da ağırlayacak şekilde düşünülmüş. (ö.b.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here