Başkan Şen birim müdürlerine sert çıktı

15
 “Arkasında durulmayan konuları gündemden çıkartacağız”
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Şubat ayı 5. birleşiminde Meclis Başkanı Behçet Şen, İl Özel İdaresi Birim Müdürleri’ne sert çıktı.
Şubat Ayı’nın son toplantısında gündemin 3. ve 4. maddeleri görüşülürken, Meclis Üyeleri konu hakkında bilgi edinmek istediklerini belirtmelerinin ardından Başkan Şen oturuma 5 dakika ara verdi. Verilen aranın ardından 2. oturumu açan Başkan Şen, Meclis Üyeleri’nin bilgileri olmadığı halde konu ile ilgili fikir yürütmeye çalıştıklarını belirtti.
Meclis Üyeleri’nin doğru bir bilgi edinmek istemelerinin üzerine ilgili Birim Müdürü’nün toplantıda olmamasına tepki gösteren Şen;
“Suna hanım sizin için çok önemli iki konuda yukarıdan aşağıya inemiyorsunuz. Lütfen biraz dikkatli olalım. Çok önem arz etmeyen bir konu ise meclise 5 dakika ara verip bütün arkadaşlarımızın kafalarındaki soru işaretlerini basın mensupları önünde tartışmamıza gerek olmasın. Bütün ilgili birimler meclise sevk edilen dosyaların arkasında olsunlar. Bu Meclis’te boşuna burada tartışmasın” dedi.
Strateji Geliştirme Müdürü Suna Dalcalı, konu ile ilgili bir açılama yaparak İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser ile birlikte Vali Yardımcısı Günay Öztürk’ün yanında olduğunu belirterek; “Genel Sekreterimiz ile birlikte Günay Öztürk Valimizin yanındaydım. Toplantının başladığından bilgim olmadı. Ben takip ediyorum. Biri AFAD’ın bir diğeri de birliğin projesi aslında onların burada olması gerekiyor ancak ben sizlere bilgi vermek için buraya geldim” dedi.
Dalcalı’nın savunma yapmasına gerek olmadığını vurgulayan Şen; “Biz sizi suçlamadık. Bu konuda bir esneklik olduğunu düşünüyoruz. Bütün Meclis Üyeleri’nin sıkıntısı olduğunu düşünüyorum. Bu konularda daha dikkatli olalım. Aksi takdirde dosyalarının arkasında durulmayan gündem maddelerini gündemden düşüreceğim” şeklinde konuştu. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.