Başkan Şaylan; “Projeyle yaşam kalitesinin artacağını düşünüyoruz”

29
Kırklareli Ziraat Odası Başkanı Ekrem Şaylan, "Antropojenik Hava Kirliliği" Projesi ile yaşam kalitesinin artacağını düşündüklerini söyledi. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli Ziraat Odası Başkanı Ekrem Şaylan, "Antropojenik Hava Kirliliği" Projesi ile yaşam kalitesinin artacağını düşündüklerini söyledi. 
Şaylan yaptığı açıklamasında, Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında Bulgar Akademi Bilimleri Ulusal Meteoroloji ve Hidroloji Enstitüsü ile hazırladıkları projeyle ilgili çalışmaların sürdüğünü belirtti. 
Projenin, bölge ekonomisinin temelini oluşturan ekoloji, tarımsal ve kültürel miras tahribatının önlenmesi açısından faydalı olacağını belirten Şaylan, şöyle konuştu:
"Atmosferde kirliliğe neden olan gaz ve parçacıklar belirlenecek, ekolojik denge üzerindeki etkisi araştırılacak, tarımsal verim planlamaları yapılacak, kültür mirasının tahribattan korunması için gereken tedbirlerin alınması sağlanacak. İnsan sağlığıyla doğrudan ilişkisi açısından proje büyük önem arz etmektedir. Projeyle yaşam kalitesinin artacağını düşünüyoruz."
Şaylan, kentsel ve kırsal alanda kirletici kaynakların belirlenmesi için çalışma yürütüleceğini aktardı. Atmosfer kirliliği seviyesinin değişiminin incelenerek gelecekte gerekli tedbirlerin alınması açısından önemli bir çalışma yapılacağını dile getiren Şaylan, projenin 135 bin avro bütçeyle uygulanacağını kaydetti. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.