Başkan Özün’den üçü bir arada

18
Babaeski Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda 10 Ekim 2013 Perşembe günü saat 14.00’te bir değil, tam 3 etkinlik birden gerçekleşti. Adı projelerle anılan ve anılmaya devam edecek olan……
Haber: Özkan Başaran
Babaeski Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda 10 Ekim 2013 Perşembe günü saat 14.00’te bir değil, tam 3 etkinlik birden gerçekleşti. Adı projelerle anılan ve anılmaya devam edecek olan Babaeski Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Özün yine çok önemli bir projeye imza atıyor.
Babaeski Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Özün ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Trakya Birlik Yönetim kurulu Başkan Vekili Hilmi Kahraman ve AK Parti Babaeski İlçe Başkanı Ali Gencal tüm katılımcıları kapıda karşıladı. Babaeski Ticaret Borsasında gerçekleştirilen program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
* Başkan Özün; “Toprak Laboratuarı ve Yağ Tayin Cihazı Projesi’ni tanıttı”
Babaeski Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Özün ilk açılış konuşmasının ardından katılımcılara Babaeski için çok büyük önem arz eden proje olan Toprak Analiz Laboratuarı ve yağ tayin cihazı projesi konusunu ayrıntılarıyla anlattı.
Babaeski Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Özün şu açıklamalarda bulundu;
“Babaeski Ticaret Borsasının şuan da yürütmekte olduğu 2 adet projesi vardır. Partner olduğumuz proje Ekonomik Eko Enerji Stratejisi projesidir. Projenin imzalanma tarihi 13.12.2012 ve proje süresi 1 yıldır. Projemiz 1.12.2013.te sonlanacaktır. Proje sahibi Yambol Ticaret ve Sanayi Odasıdır. Babaeski Ticaret Borsasının yeni kazanmış olduğu ve Babaeski Ticaret Borsasının sahip olduğu proje ise Toprak Laboratuarı ve Yağ Tayin Cihazı projesidir. Proje Partnerimiz Yambol Ticaret Sanayi Odasıdır. Projenin imzalanma tarihi 25.07.2013 ve Proje süresi 18 aydır” dedi
Babaeski Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Özün, proje tanıtımını yaptıktan sonra Babaeski Ticaret Borsası desteğiyle yapılan 3. KOSGEB kursu kursiyerlerine Girişimcilik sertifikaları verildi.
İlk Sertifikayı Kırklareli Vali Yardımcısı Abdullah İnan verirken diğer sertifikaları programa katılan protokolün elinden alan kursiyerler sevinçliydiler.
Kursiyerlerden Cem Kara Sertifikasını Belediye Başkanı Abdullah Hacı’dan alırken Başkan Hacı salonu renklendiren kısa bir konuşma yaparak;
“Cem Kara çok sevdiğim bir kardeşimdir, yakında Babaeskimize Çok değişik bir Kır Restaurant kazandıracağını söylüyor. Gelin, Cem’in açacağı Restaurantta hep beraber olalım sık sık oraya gidelim ve yiyelim içelim eğlenelim” diye espri yapması salondaki katılımcılar tarafından alkışlarla desteklendi. Programa Babaeski İlçe Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Babaeski Belediye başkanı Av. Abdullah Hacı, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Ahmet Zeki Kılavuz, AK Parti Babaeski İlçe Başkanı Ali Gencal, Kırklareli KOSGEB İl Müdürü Tarık Altuntaş, Babaeski Ticaret Borsası Meclis Başkanı Hicret Özcan, Trakya Birlik Yönetim kurulu Başkanı Vekili Hilmi Kahraman, Lüleburgaz Ticaret Borsası Başkanı Kenan Var, Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel, Kırklareli Kızılay Dernek Başkanı Ruhan Altıntel, Babaeski Ziraat Odası Başkanı Mehmet Atalay, Babaeski Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Türkay Topal, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Özel, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Saim Kırcı ve Sinanlı Belediye Başkanı Ali Alkan katılarak kursiyerlerin sertifikalarını törenle verdiler.
Kursiyerlerin sertifika töreninden sonra Babaeski Ticaret Borsası binasında hazırlanan KOSGEB Babaeski İlçe Temsilciliği açılışı yapıldı. Vali Yardımcısı İnan ve KOSGEB İl Müdürü Tarık Altuntaş desteklerinden dolayı Başkan Özün’e teşekkür ederek Babaeski Halkı için hayırlı olsun dileklerini sundular.
Bu hizmet ile birlikte bundan sonra girişimcilerin Kırklareli KOSGEB İl Müdürlüğüne gitmelerine gerek kalmadan zaman ve nakit kaybetmeden tüm işlemleri artık Babaeski İlçe Temsilciliğinde de yapılacak. Babaeski Ticaret Borsasında üçü bir arada yapılan etkinlikler, tüm katılımcılara verilen kokteyl ile sonlandı. (Savaş Eskici)
  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here