Başkan Koşdemir; “Kavaklı’nın kültürünü arttırmaya devam edeceğiz”

22
Kırklareli merkez ilçeye bağlı Kavaklı Belediyesi’nin, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, Türkiye’de Kırklareli ve Edirne İlleri ile Bulgaristan’da Burgas,…
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçeye bağlı Kavaklı Belediyesi’nin, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, Türkiye’de Kırklareli ve Edirne İlleri ile Bulgaristan’da Burgas, Yambol ve Haskova Bölgeleri’ni kapsayan Bulgaristan-Türkiye IPA Sınır Ötesi Programı, dengeli ve sürdürülebilir kalkınma başarısını elde etmek için iki bölge halkının temel ve güçlü yönlerini ele alarak, daha güçlü bir Avrupa Birliği’nin inşa edilmesine katkıda bulunmayı hedefleyen program çerçevesinde 2007/CB16IP008-2011-2-051 referans numarası ile onaylanarak imzalanan “For A beter Life-Daha iyi bir yaşam” projesi İnci dere ıslah çalışmaları devam ediyor.
Dere Islah-For A Better Life (Daha İyi Bir Yaşam İçin)” Projesi ile Kavaklı Belediyesi ve Bulgaristan’ın Straldzha Belediyesi ortak düzenledikleri “Öğrenci Değişimi” Projesiyle,  01 Eylül 2014 Pazartesi günü Straldzha Belediye Başkanı Mitko Andonor, eşi,  proje ekibi ve 15 yaş öğrenci grubu ile Kavaklı Belediyesi’ni ziyaret ettiler. Kavaklı Belediyesi’de “Öğrenci Değişimi” Projesiyle 10 Eylül 2014 Çarşamba günü Straldzha Belediyesi’ni 15 yaş grubu 20 öğrenciyle ziyaret edecekler.
Yapılan ziyaret;  Kavaklı Belediyesi’nin misafirlerine Sabah kahvaltısı ikram etmesi ile başladı. Kavaklı Belediyesi Düğün Salonu’nda verilen kahvaltıda, Halk Oyunları Ekibi ve Varol Çalışkan İlköğretim Okulu öğrencilerinin gelen çocuklarla kaynaşmasıyla samimi bir ortam sağlandı. Kahvaltıdan sonra inci deresinin ıslah çalışmaları yerinde inceledi. Kavaklı Belediyesi proje ekibi çalışmaların sorunsuz ve hızlı bir şekilde ilerlediğini anlattı. 
Kavaklı Belediye Başkanı Gürel Koşdemir yaptığı açıklamada şunları kaydetti;
“Dere Islah -For A Better Life (Daha İyi Bir Yaşam İçin)” projemiz hızla devam ediyor. Hiçbir aksaklık yok. Proje çalışmalarımızı tam zamanında bitireceğiz. Ziyarete gelen Sayın, Mitko Andonor, Eşi ve ekibine çok teşekkür ediyorum bu ziyaret bizi çok memnun etti.  10 Eylül’de bizde onlara bir ziyaret gerçekleştireceğiz. Bu tür projeler gerçekten Kavaklı Halkına, gençlerimize çok faydalı oldu. Kavaklının kültürü artmaya devam ediyor ve devam ettireceğiz.” ( Selçuk Vurucu) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here