Başkan Kırcı, Dezenfekte’nin başında

19
Babaeski Şoförler ve Otomobilciler Odası, Babaeski de Şoförler Cemiyetine kayıtlı bütün araçlar için Domuz Gribi’ne karşı gerekli önlemleri aldı.

 

HABER MERKEZİ
  

Konu hakkında gazetemize açıklama yapan Babaeski Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Saim Kırcı şunları söyledi; “İlçe Sağlık Grup Başkanlığı ile yaptığımız görüşmede, İlçemizde bulunan okullarda uygulanan dezenfektenin aynısını, İlçemizde Öğrenci Servisi taşımacılığı yapan 50 ad. araca dezenfekte işlemi uyguladıktan sonra, yine İlçemizde faaliyet gösteren 55 ad. ticari taksi’yi de dezenfekte ettik.
Bunun yanı sıra İlçemizde faaliyet gösteren 200 adet Ticari araca da dezenfekte uygulamaktayız. Amacımız domuz gribine yakalanmadan sağlıklı araçlarla yolcu ve öğrenci taşımacılığında faaliyet gösteren esnafımızı bilgilendirmek ve her kooperatife, her taksi durağına da ilaçlama makinesi odamız tarafından temin edilmiş olup kendilerine teslim edilmiştir.
Kendilerinin dezenfekteye devam etmeleri için odamız tarafından verilen dezenfekte makineleriyle gerekli bilgilendirmeyi de yaptık. Araç sayısına göre fazla aracı olan kooperatiflere büyük dezenfekte makineleri, taksi duraklarına da daha küçük ölçekli dezenfekte makinelerini kendilerine teslim ettik. Bundan sonra her iki günde bir sahip oldukları araçlarını kendileri dezenfekte edecekler” dedi.
Dezenfekte işleminde kullanılan malzemeyi halkımızın kendisinin de imal edebileceğini söyleyen Oda Başkanı Saim Kırcı, yapılacak imalatı şöyle anlattı; “9kg. Suya 1Kg. çamaşır suyu karıştırılarak dezenfekte malzemesi yapılabilir. Ancak çamaşır suyunun eşyalara zarar vermemesi için çok kaliteli ve renkli çamaşırlarda kullanılan çamaşır suyundan olması gerekmektedir.” (öb)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here