Başkan Kiraz’dan esnafa müjde!

22
* Kırklareli Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Kiraz, 30 Nisan’da düzenlenen ve kendisinin de katıldığı Esnaf Bilgilendirme Toplantısı’nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Halk Bankası aracılığıyla esnafın kullandığı kredilerin faiz oranının yüzde 5’e düşürüldüğünü açıkladığının müjdesini verdi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Kiraz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımı ile 30 Nisan 2013 Salı günü yapılan Esnaf Bilgilendirme Toplantısı’na katılmasının ardından 01 Mayıs 2013 Çarşamba günü saat 14.00’de makamında basın toplantısı düzenledi.
29 Nisan 2013 Pazartesi günü akşamı saat 22.00’de Trakya’daki 27 Kooperatif’in Başkan ve Yöneticileri ile birlikte 4 otobüsle düzenlenen toplantıya katılmak üzere yola çıktıklarını belirten Başkan Kiraz, Başbakan Erdoğan’ın toplantıda verdiği müjdeler ile ilgili şunları kaydetti:
“Katıldığımız toplantıda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Halk Bankası aracılığıyla esnafın kullandığı kredilerin faiz oranının 2002’de yüzde 47 olduğunu anımsatarak; “Halk Bankası aracılığıyla esnafın kullandığı kredilerin faiz oranının 2002 yılında yüzde 47 olduğunu anımsatarak, "Biz bu oranı en son bir yıla kadar vadeli kredilerde yüzde 6,5, bir yıldan uzun vadeli kredilerde yüzde 7,7’e kadar indirdik. Bakın 47’den tek haneli rakama buraya. Şimdi, 1 Mayıs 2013’ten itibaren esnafımızın TESKOMB kefaleti ile Halkbank’tan kullanacağı kredilerin faizini daha da düşürüyoruz. Bir yıla kadar vadeli kredilerde faiz oranını yüzde 4’e, bir yıldan fazla olan kredilerde de faiz oranını yüzde 5’e çekiyoruz. Aradaki farkı yine Hazinemiz karşılayacak" dedi.
Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı bu açıklama küçük esnaf ve sanatkarlarımız için çok önemliydi. Bu faiz oranlarındaki indirimin yanı sıra kooperatifler ve Halkbank tarafından yapılan kesintilerde önemli oranlarda da indirime de gidildi.  İstihbarat ücretinin de tamamen kaldırıldı” diyen Başkan Kiraz, bu gelişmelerin esnaf ve sanatkarlara hayırlı olması temennisinde bulundu ve Türkiye büyüdükçe, geliştikçe, ekonominin imkanları arttıkça bunları esnafla paylaşmaya devam edeceklerini söyledi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here