Başkan Kesimoğlu’dan Kırklareli Eğitimi’ne büyük destek

17
Kırklareli Belediyesi ilköğretim öğrencileri ve öğretmenlerine derslerde destek olmak için Online Eğitim Sistemi hazırlattı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediyesi ilköğretim öğrencileri ve öğretmenlerine derslerde destek olmak için Online Eğitim Sistemi hazırlattı. Yeni öğretim müfredatına uygun, internet üzerinden kullanılan Bilgisayar Destekli Program ile öğrenciler ve öğretmenler birçok kaynaktan faydalanabilecekler.
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Kırklareli Belediyesi tarafından Kırklareli’de eğitim gören öğrenciler ve eğitim veren öğretmenler için http://www.kirklareliegitim.org sitesini hazırlattıklarını belirtti.
Kesimoğlu, Online Eğitim ve Sınav Sistemi’ne girebilmek için hazırlattıkları aktivasyon kartlarının ücretsiz olarak öğrenci ve öğretmenlere dağıttıklarını söyledi.
Başkan Kesimoğlu, Kırklareli Belediyesi’ne hazırlanan özel kartlar sayesinde Kırklareli’de yaşayan öğrencilerin sınavlar öncesi deneme soruları çözerek bilgi düzeylerini test edebileceklerini kaydetti.
* Yaklaşık 10 bin öğrenci hizmetimizden faydalanacak
15 Eylül 2014 Pazartesi günü Belediye Başkan Yardımcısı H. Tahsin Gençay ve Belediye çalışanları Atatürk Ortaokulu’na giderek, öğrencilere siteye girebilecekleri online giriş kartlarından dağıttılar. 
Belediye Başkan Yardımcısı H. Tahsin Gençay burada yaptığı açıklamada, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun talimatları ile yapılan çalışma kapsamında sitenin Kırklareli’de yaklaşık 10 Bin öğrencinin sınavlara hazırlanmasında kaynak olacağını ifade etti.
Online kartların tüm öğrencilere ücretsiz dağıtılacağını belirten Başkan Yardımcısı Gençay: “Belediye Başkanımız Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun talimatları doğrultusunda hazırlanan Belediye logolu aktivasyon kartları öğrencilerimize ücretsiz olarak dağıtılıyor. Okullar ziyaret edilerek müdür, öğretmen ve öğrencilerimize siteye online giriş kartları tanıtılıyor” dedi. 
Başkan Yardımcısı Gençay; “Belediye Başkanımız Mehmet Siyam Kesimoğlu, teknolojiye ve eğitime verdiği desteği bir kez daha göstermiştir. Siteye girişte öğretmen ve öğrenci girişi olarak iki giriş bulunuyor. Bu siteye kayıt olmak için ise, herkesin bir adet e-mail hesabı olması gerekli. Belediye Başkanlığımız tarafından dağıtılan kartların ön yüzünde siteye giriş için aktivasyon kodları yer alıyor. Kartların arka yüzünde ise Belediye Başkanımız Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun öğretmen ve öğrencilerimize yönelik mesajı bulunmaktadır. Uygulama sayesinde öğrenciler anlatılan konuları siteden tekrar edip, yine sitede yer alan testleri çözebiliyorlar. Kırklareli’de uygulamaya koyduğumuz bu proje ile öğrencilerimizin eğitim seviyesini daha da yukarı taşıyarak, Kırklareli’de çağdaş, ileri görüşlü ve başarılı öğrencilerin yetiştiğini tüm Türkiye’ye bir kez daha göstermek istiyoruz” şeklinde konuştu.
Öğrenciler ve öğretmenler ise aldıkları online kartlar için Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’na teşekkür ettiler. 
* Kırklareli Belediyesi Onlıne Eğitim Sistemi’nin içeriğinde neler var?
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflar için 50 bine yakın değerlendirmeli soru.
1. sınıflar için toplam 14 adet seslendirmeli hikaye kitabı. 
2. sınıflar için toplam 14 adet seslendirmeli hikaye kitabı. 
3. sınıflar için toplam 15 adet seslendirmeli hikaye kitabı.
4. sınıflar için toplam 15 adet seslendirmeli hikaye kitabı. 
5. sınıflar için toplam 15 adet seslendirmeli hikaye kitabı. 
1. sınıflar için 20 yardımcı kaynak kitabı. 
2. sınıflar için 21 yardımcı kaynak kitabı. 
3. sınıflar için 24 yardımcı kaynak kitabı. 
4. sınıflar için 27 yardımcı kaynak kitabı. 
5. sınıflar için 29 yardımcı kaynak kitabı. 
6. sınıflar için 30 yardımcı kaynak kitabı. 
7. sınıflar için 30 yardımcı kaynak kitabı.
8. sınıflar için 31 yardımcı kaynak kitabı. 
Her sınıf için yüzlerce testten oluşan yaprak test kitapları ve deneme sınavları. 
Her sınıf için okuma eğitim setleri, animasyonlu harf tombalaları. 
1, 2, 3, 4 ve 5. sınıflar için tatil kitapları.(Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here