Başkan Kavak, “Yalanlarına devam ederlerse şer düşüncelilerin isimlerini açıklarım”

22
* Babaeskispor Kulüp Başkanı Kavak, yaptığı açıklamasında, “TDH’ye üye dahi değilim. Benim adımla Babaeskispor’a saldırılıyor. Yarınların Babaeskisi’nin mimarı Belediye Başkanı Sayın Av. Abdullah Hacı’yı kimsenin üzmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

Özkan Başaran- Aydeniz Dereli-Ahmet Bağlartepe
Babaeskispor Kulüp Başkanı Murat Ömür Kavak, son günlerde hakkında şahsı ve Türkiye Değişim Hareketi ile ilgili çıkan olumsuz söylentilere,  basın mensuplarına verdiği sabah kahvaltısında açıklık getirdi.
Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’nın olağanüstü çabalarıyla oluşan yeni Babaeskispor yönetimi göreve başlar başlamaz kolları sıvadı ve şok sürprizlerle yeni açılımlar başlattı.
Geçtiğimiz günlerde Tansa Kapalı Düğün Salonu’nda yapılan Babaeskispor Dayanışma Yemeğine katılım oldukça yoğundu. Başkan Ömür Kavak Dayanışma Gecesi’nde, bu oluşumu Başkan Hacı’nın büyük gayretleriyle gerçekleştirdiklerini anlatırken, yakında yeni sürprizler açıklayacaklarını söylemişti.
Aradan fazla zaman geçmeden, Bomba sürpriz açıklandı UEFA-A- Lisanslı Teknik Direktör Kadir Öztürk ile 2.5 yıllık bir anlaşma yapan Babaeskispor bir ilk’e imza atarak çok önemli bir açılım gerçekleştirdi.
Tansa Lokantası’nda 13 Şubat 2010 Cumartesi günü düzenlenen basın toplantısına, Babaeskispor Kulüp Başkanı Murat Ömür Kavak, Genel Sekreter Kenan Özkan, Mali  Sorumlu İlker Dursun, Kulüp Doktoru Mehmet Sunar, Basın Sözcüsü Ülkü Tırpancı, Genel Kaptan Metin Karakuş, Alt Yapı Sorumlusu Adnan Üstünay, Yönetim Kurulu Üyesi Çelikcan Polat, Teknik Direktör Kadir Öztürk, Teknik Direktör Yardımcısı Hasan Berber, Kaleci Antrenörü Hüseyin Şahin, Alt Yapı Antrenörleri Önder Sezer, Osman Öner ve basın mensupları katıldı.
Düzenlenen toplantı da açılış konuşmasını yapan Basın Sözcüsü Ülkü Tırpancı, şunları söyledi;
“Çok değerli basın mensupları bugün sizlerin karşısında inanan bir Yönetim Kurulu ile birlikteyiz. Sayın Başkanımız Ömür Kavak’ın başkanlığında kısa bir sürede gelişen güçlü bir Babaeskispor’un dedikodulara mahal vereceğini zaten biliyorduk. Sahanın dışına ilk görüntümüzü tanışmamızı zaten geçtiğimiz hafta düzenlediğimiz “Dayanışma Gecesi” ile kamuoyuna duyurmuştuk. Bunun dışında teknik kadroda ve futbolcuların takviyesi ile ilgili kısa sürede olan gelişmeler ve dedikodular ile başka yerlere çekilmeye çalışılıyor. Biz basınımız ile Babaeskispor Yönetimini ve Teknik kadroyu tanıştırmak ve bu olumsuz dedikodulara cevap vermek adına başkanımızın sizlere önemli açıklamaları olacaktır.” dedi.
Babaeskispor Kulüp Başkanı Murat Ömür Kavak, yaptığı basın açıklaması sonrasında, basın mensuplarından gelen soruları da cevaplayarak şunları söyledi;
“Sayın basın mensupları, bu tip toplantılarımız, kahvaltılarımız, akşam yemeklerimiz bundan sonra sizlerle beraber sık sık olacaktır. Çünkü Babaeskispor Kulübü bu saatten sonra yönetimi ile teknik heyeti ile futbol takımıyla ve diğer branşlarıyla basın aracılığıyla tüm halka en iyi şekilde anlatılacaktır. Ancak bu arada İlçemizde üzücü şeyler oluyor. Doğru oluşumlar, güzel oluşumlar acımasızca eleştiriliyor. Yalan, yanlış kelimeler ile insanlar yanlış bir şekilde yönlendiriliyor. Bu saatten sonra ben ve yönetim kurulu üyelerinin içerisindeki arkadaşlarımızı birey olarak değerlendirmeniz mümkün mü?
Çünkü artık bu saatten sonra kötü güçlerin karşısında tek yumruk olmuş, yönetim kurulu oluşmuştur. Artık Babaeskispor adıyla taçlandırılmış çok değerli bir Yönetim Kurulu grubumuz var. Dolayısıyla bu saatten sonra bu kötü düşünceli insanların Babaeskispor kulübü üzerinden ya da bizi birey olarak değerlendirirken Babaeski’mize zarar vermek isteyen insanların bu saatten sonra böyle bir fırsata sahip olmayacağını buradan duyurmak istiyorum. Toplantımızın ana nedeni budur. Bunun yanında Babaeskispor Kulübü’nün yeni teknik heyetini de sizlere tanıtmak istiyorum. 
Kadir Öztürk Hocamız Babaeskispor Kulübünün yeni Teknik Direktörü, Hasan Berber Yardımcı Antrenörümüz, Hüseyin Şahin Kaleci Antrenörümüz, Önder Sezer ve Osman Öner ile bugünden itibaren yolumuza devam ediyoruz. Yeni oluşumumuzun en kısa sürede başarılara ulaşacağına inanıyoruz.
Ancak bir takım söylemler var Babaeskispor Kulübü Türkiye Değişim Hareketi’nin Kırklareli Kurucusu Murat Ömür Kavak’a mı devredildi. Mustafa Sarıgül’den Babaeskispor Kulübü’ne bir otobüs mü gelecek. Sarıgül Babaeskispor maçına mı gelecek. TDH üzerinden Babaeskispor Kulübüne benim adım ile saldırılıyor. Tabi saldıran kitle az ama sinek ufak, mide bulandırıyor. Bu arkadaşlarımızın kendilerine gelmelerini, ağzından çıkan sözlerin nerelere gideceğini bilmelerini, burada zarar gören Babaeskispor Kulübü ve Babaeski halkı olacağını ilan etmek istiyoruz. E
ğer bu saatten sonra şahsım ve Yönetim Kurulu Üyelerim ya da Babaeskispor ile ilgi herhangi bir şey duyarsam bundan sonraki ilk toplantımızda bu arkadaşların isimlerini kamuoyuna açıklayacağım. Bu arkadaşları sanırım Babaeski halkı Babaeski haini olarak zihinlerine yazacaktır. Bu bir tehdit bu bir uyarı değildir. Bu sadece Babaeskispor Kulübü ve Babaeski halkının zarar görmemesi adına onlara yapılan çok iyi niyetli bir çağrıdır.
Dolayısı ile TDH ile hiç bir alakam yoktu. Ne Sarıgül’den bir otobüs gelecektir. Ne de Sarıgül Babaeskispor maçına gelecektir. Ama Sayın Sarıgül’ün Babaeskispor maçına gelmesi Babaeski’ye verdiği önemi ve değeri artırır hiç kimse bu durumdan rahatsız olmasın. Doğru ve güzel olan şeyden katiyen zarar gelmez. Zarar bir şeyi bilmeden insanların üstüne vicdansızca dedikodular ile gidenlerden gelir. Biz Babaeskispor Kulübü’nün yeni yöneticileri olarak bizden sonra gelecek yöneticilere kadar sadece şampiyonluk sadece altyapı değil Babaeskispor Kulübü’nün hak ve hukuklarını korumak adına bu yola baş koyduk. Bu saatten sonra bu arkadaşlara ya da bu tip zihniyette olan arkadaşlara kişilere mümkün değil müsaade etmeyeceğiz.
Değerli Belediye Başkanım Abdullah Hacı, ben ya da yönetim kurulundan bir başka arkadaşımız rahatsız edildiği anda yine toplanacağız ve ben bu kişilerin isimlerini tüm kamuoyuna açıklayacağım. Herkes aklını başına alsın. Burada çıkılmış yoldaki en önemli şey iyi niyettir. Bu iyi niyetten bizi kimse döndüremeyecek Midemizin de bulanmaması için bu basın açıklamasını yapıyoruz. O arkadaşlarımıza da iyi niyetli duyurularımızı yapıyoruz. Babaeskispor Kulübü kurulabilecek en iyi kişilerden kurulmuştur. Bizim amacımız Babaeski halkına laik olabilmektir.”
Toplantıda ayrıca, Teknik Direktör Kadir Öztürk, Teknik Direktör Yardımcısı Hasan Berber, Kaleci Antrenörü Hüseyin Şahin, Alt Yapı Antrenörleri Önder Sezer ve Osman Öner, Babaeskispor’da ileride ki günler içerisinde gerçekleştirecekleri projeleri ile ilgili basın mensuplarına bilgi veren Başkan kavak şu açıklamaları yaptı.
Yeni yönetimin görev dağılımı yaptıkları olağanüstü toplantıda yapıldığını da hatırlatan Başkan M. Ömür Kavak; Başkan Yardımcılıklarına İnşaat Müteahhidi Ahmet Akbulut ile Tekstilci İbrahim Kaya’nın getirildiğini söyledi.
İlker Dursun’un Genel Muhasip, Ülkü Tırpancı’nın Basın Sözcüsü, Metin Karakuş’un Genel Kaptan olarak görevlendirildiğini de açıklayan Başkan Kavak, Adnan Üstünay ve Mehmet Taşkaya’nın da Alt Yapıdan Sorumlu Yöneticiler olduğunu söyledi.
Yöneticilerden, Dr. Mehmet Sunar’un Kulüp Doktoru, Av. Atilla Emir’in ise Kulüp Hukuk Müşaviri olarak görev yapacağını açıkladı.
Bundan sonra toplantıların Divan şeklinde olacağını da sözlerine ekleyen Başkan Kavak, Toplantıları yönetecek Divan Başkanını ise İş adamı İsmail Ongun olarak açıkladı.
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here