Başkan Kasap; “İçme Suyu İnşaatında çalışmalar aralıksız devam ediyor”

37
Kırklareli merkez ilçeye bağlı Üsküp Beldesi’nde yapımına başlanan İçme Suyu Şebekesi İnşaatı’nın hızla devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Kasap yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçeye bağlı Üsküp Beldesi’nde yapımına başlanan İçme Suyu Şebekesi İnşaatı’nın hızla devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Kasap yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Belediyemiz ve İller Bankası A.Ş. işbirliğiyle ihalesi gerçekleştirilen içme suyu şebeke inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Beldemizde eskiyen içme suyu şebekesinin yenilenmesi için Belediyemiz ve İller Bankası A.Ş. ortaklığında ihalesi gerçekleştirilen içme suyu inşaatında çalışmalar aralıksız devam ediyor. Yüklenici firma olan Aksu İnşaat ve Tic. Ltd. Şti. tarafından yürütülen çalışmalarda k=0 hattı maslak arası iletim hattı tamamlanmış olup, Kemalpaşa ve Mehmetçavuş Mahallelerinde alt ve üst kat ana boru, şebeke hatlarının kazı ve HDPE boru döşenmesi işlerine devam edilmektedir. Çalışmaların tamamlanmasıyla abone bağlantılarına ayrıca geçilecek. Ayrıca hatların geçtiği cadde ve sokaklarda tranşe tamirleri kilitli beton parke taşı ile ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır.
Üsküp içme suyu inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. İller Bankası ve Belediyemiz tarafından yapılan inceleme ve denetimlerde yüklenici firmanın devam eden çalışmalarda şartname hükümleri ve Beldemiz şartlarına uygun olarak hareket ettiklerini görüyoruz. Bu proje tamamlandığında Üsküp’ün özellikle yaz aylarında yaşadığı içme suyu sıkıntısını tamamen ortadan kaldırmış olacağız.
Proje çalışmaları kapsamında 29 km şebeke hattı, 14,8 km isale hattı döşenecek ve Beypınar yoluna 300 tonluk su deposu yapılacak. Projenin sözleşme bedeli ise KDV ve fiyat farkları hariç 2.888.000,08. Türk Lirası. Bu tutarın yarısı Belediyemiz bütçesinden diğer yarısı ise İller Bankası A.Ş. tarafından karşılanacak.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here