Başkan Karaca; “Partimizin Babaeski’den tek Milletvekili Aday Adayıyım”

49
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Babaeski İlçe Örgütü, 16 Ekim 2014 Perşembe günü ..
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Babaeski İlçe Örgütü, 16 Ekim 2014 Perşembe günü saat 13.00’da parti binasında olağan toplantısını düzenledi. Toplantıya CHP Babaeski İlçe Başkanı Fikri Karaca, Babaeski İl Genel Meclis Üyeleri Sibel Çınar ve Vedat Dal, Belediye Meclis Üyesi Sebahattin Nemli ve partililer katıldı.
* “Eğitimler 25 Ekim’den sonra başlayacak”
Toplantıda açılış konuşmasını CHP Babaeski İlçe Başkanı Fikri Karaca yaptı. Başkan Karaca, açılış konuşmasında şunlara yer verdi;
“Uzun bir süredir toplantılarımızı yaz tatilinde gerek çiftçilerin işlerinin olduğundan gerekse de seçim olmadığı için yeterli sayı olmadığı nedeniyle yapmıyorduk. Ama artık yeni bir seçim dönemine giriyoruz. Seçimler, büyük ihtimal Haziran ayında sınavlar var diye Mayıs ayına alınacak. Bu süreçle birlikte Aralık ayından sonra aday olacak kişiler görevlerinden istifa edeceklerdir. Ayrıca Eğitim çalışmalarımızın 25 Ekim’den sonra başlaması söz konusu. Bu da sandık görevlilerinin ve partimize yeni katılan üyelerin eğitimi şeklinde eğitim çalışması başlatacağız. Bunun için bizim eğitim almış, eğitici kişilerimiz var. Bunların hazırlayacağı bir programa göre arkadaşlarımıza davet gönderip eğitim çalışmalarına başlayacağız. Bu eğitimler de 25 Ekim’den sonraki günlerde yapılacak.” 
* “AKP’nin oylarının düştüğü bu dönemde koalisyon hükümeti ortaya çıkacaktır”
Genel seçimlerin ardından koalisyon hükümetinin kurulabileceğini söyleyen Başkan Karaca, açıklamalarına şöyle devam etti; 
“Önümüzdeki seçim çok önemli bir seçimdir. AKP’nin liderinin değiştiği, 2 başlı bir yönetim gibi yönetildiği durumda, Türkiye’de de oylarının düşüşe geçtiği bir durumda büyük ihtimalle koalisyon hükümeti ortaya çıkacaktır. Bu koalisyon hükümetinde de büyük ihtimalle CHP’nin yer alması gerektiğini öngörüyoruz. Bu nedenle Cumhuriyet Halk Partisi olarak iktidara hazırlanıyoruz düşüncesindeyim. İktidarı kimlerle, nasıl kuracağız o seçimden sonraki uzlaşı döneminde ortaya çıkacaktır. Ama bugünkü yapılan anketlere göre tek başına iktidar mümkün gözükmüyor. AKP’nin oy ortalaması yüzde 30 ile 40 arasında gözüküyor. 30’dan aşağı inmez, 40’tan yukarı çıkmaz deniyor. CHP’nin de yüzde 30 seviyelerinde gözüküyor. Bu doğrultuda da yüzde 50’yi yakalayamayan, tek başına iktidara ulaşamaz.”
*  “Partimizin Babaeski’den tek Milletvekili Aday Adayıyım”
Başkan Karaca, son olarak; “Önümüzdeki süreçte de milletvekili adayları yavaş yavaş belirleniyor. Geçtiğimiz Kurban Bayramı, seçimden önceki son Bayramdı. Bu nedenle aday olacak kişiler, Kırklareli’nin hemen hemen bütün ilçe ve beldelerini gezdiler. Biz de katıldık bu gezilere. Ben de önümüzdeki dönemin milletvekili adayıyım. Bu süreçte gezdiğimiz il, ilçe ve beldelerde ilgi gördük. İnsanların yeni bir yüzü daha çok özlediklerini fark ettik. Yaklaşık 10-15 kişi arasında bir adaylık çekişmesi olacak. Babaeski’den benim tek aday olmamdan dolayı ilk 2 aday listesine girebileceğimi sanıyorum. Yaptığımız değerlendirmelerde bunu görüyoruz ve inşallah seçiliriz. Tabi bu bizlerin eforu ile değil de halkımızın takdiri ile olur. Halkımız kimi seçerse de bugünden söz veriyorum, onun arkasından siyasete devam edeceğiz. Lüleburgaz’dan 5-6 tane aday var. Kırklareli’den de en az 5-6 aday çıkacağını düşünüyorum” dedi.
CHP Babaeski İlçe Başkanı Fikri Karaca’nın konuşmasının ardından toplantı gündemi partililerin soru ve cevapları ile devam etti. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here