Başkan Kahraman’a Sivil Toplum Örgütleri’nden tam destek

18
Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hilmi Kahraman, S.S. 132 Nolu Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi…
HABER MERKEZİ
Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hilmi Kahraman, S.S. 132 Nolu Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Toplantı Salonu’nda, Kasım Ayı içerisinde yapılacak olan Kooperatif Seçimleri öncesi, Kırklareli ve Babaeski İlçesi’nde faaliyet gösteren Sivil Toplum Örgütleri ile bir araya gelerek seçim startını verdi.
* Başkan Kahraman Seçim startını verdi
S.S. 132 Nolu Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Toplantı Salonu’nda, düzenlenen toplantıya, Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hilmi Kahraman, S.S. 132 Nolu Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mülayim Güler ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kırklareli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Altıntel, Babaeski Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Özün, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Vural, Ticaret Borsası Meclis Üyesi Ruhan Uzunlar Altıntel, S.S. Alpullu Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Vedat Dal, Babaeski Ziraat Odası Başkanı Mehmet Atalay, Meclis Başkanı Muammer Erenler, Babaeski Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Buyur, Babaeski Esnaf Sanatkârlar  Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Özel, Yönetim Kurulu Üyeleri Adem Eken ve Muammer Süer katıldı. Babaeski Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Türkay Topal’da Hilmi Kahraman ve ekibine desteğini bildirdi. Ayrıca S.S. 1 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Hüseyin Kocaköse’de desteğini bildirdi.
* “Birlik ve beraberliğin olduğu yerde huzur ve istikrar vardır”
Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hilmi Kahraman, toplantının açılış konuşmasında şunları söyledi.
“Burada bir araya gelmemizin sebebi Allah nasip ederse alım kampanyamız 25 Ekim’de sona erecek ve ondan sonraki tarihte yani Kasım ayı içerisinde Yağlı Tohumlar Kooperatif seçimlerini yapacağız. Ondan sonra da yılbaşına yakında Birlik Seçimlerine hazırlık yapacağız. Bugüne kadar birlik ve beraberlik içinde Babaeski’mizde bütün hemşehrilerimizi, ortaklarımızı arkadaşlarımız ile birlikte sevgi ve saygı ile kucakladık. Dolayısıyla ortaklarımızı verdiğimiz hizmeti en iyi şekilde aktarmaya her zaman gayret gösterdik. Burada ki siz değerli arkadaşlarım, Oda Başkanlarım yine birlik ve beraberliğin yolunu açmak için bugün sizlerle birlikte burada start verelim dedik. Daha iyi olur, daha güzel olur, Sivil Toplum Örgütleri ile beraber kucaklaşarak, Babaeski halkına, Kırklarelili hemşehrilerimize en iyi en güzel hizmeti vermek amacı ile hepinize tekrar katıldığınız için Yönetim Kurulum adına şükranlarımı sunuyorum. Birlik ve beraberliğin olduğu yerde huzur ve istikrar vardır. Dolayısıyla hizmet akışı daha sağlıklı sağlanır diye düşünüyorum. Bir konunun altını çizmeden geçemeyeceğim, ben kooperatifçiliği Vedat abim ve Muammer abim gibi tecrübeli abilerimden öğrendim. Çok şükür bize güvenen insanların güvenini bugüne kadar boşa çıkarmadık. Allah hepimize sağlıklı ömür versin, sağlıklı ömür içerisinde de insanlara yakışır şekilde hizmet yapmayı nasip etsin diyorum. Hepinize tekrar saygılar sunuyorum” dedi.
Başkan Kahraman’dan sonra S.S. Alpullu Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi ve İl Genel Meclis Üyesi Vedat Dal şunları söyledi;
 “Öncelikle Başkan Hilmi Kahraman’a bizlerin fikirlerini almak için, davet ettiği için, çok teşekkür ediyoruz. Ben biraz daha detaya girmek istiyorum. Trakya Birlik’in 48 birim kooperatifi bulunmaktadır. Trakya Birlik üst yönetimi de 4 kişiden oluşmaktadır. Bu dört kişinin içinde de Babaeski’mizden Hilmi Kahraman görev yapmaktadır ve hepinizin bildiği gibi Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hilmi Kahraman’dır. Burada biz birlikteliğimizi sağlarken, burada bizim düşündüğümüz olay yerel milliyetçiliktir, siyasi değildir. Bizler üyeler ve vatandaşlar olarak Trakya Birlik üst yönetiminde Hilmi Kahraman’ın görev yapmasından memnunuz ve tekrar görev yapmasını destekliyoruz. Bizim kısır kavgalarla işimiz yok. Zamanı geldiği zaman da Hilmi Kahraman dâhil başka bir arkadaşımıza destek vereceğiz. Bizim görev yaptığımız dönemlerde kendi siyasi fikirlerimizde olan üst yönetimlerle de çalıştık. Ancak, durum farklı işliyor. Babaeskili bir yöneticinin olması ile Babaeskili olmayan bir yönetici olması aynı şey demek değil. Günümüzde çiftçinin durumu ortada. Ancak biz Trakya Birlik ve kooperatiflerden hizmetimizi rahatça alabilir noktadayız. Hilmi Kahraman’ı severiz veya sevmeyebiliriz. Ama, bu hizmetlerin devamı adına Babaeskili bir arkadaşımızın üst kurulda görev almasını Babaeski çocuğu, Babaeski insanı olarak desteklemeliyiz. Ben bunu can-ı gönülden söylüyorum. Ben-sen kavgasından çok Babaeski kavgası yapmalıyız. Tüm katılımcılara saygılar sunar, inşallah tek liste olarak girip, başarılı olmasını temenni ederim” dedi.
Babaeski Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Özün, Ticaret Borsası Meclis Üyesi Ruhan Uzunlar Altıntel, S.S. Alpullu Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Vedat Dal, Babaeski Ziraat Odası Başkanı Mehmet Atalay, Meclis Başkanı Muammer Erenler, Babaeski Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Buyur, Babaeski Esnaf Sanatkârları Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Özel, 22 Kasım 2014 tarihinde yapılacak olan Yağlı Tohumlar Kooperatif seçimlerinde Hilmi Kahraman ve ekibini desteklediklerini belirterek, başarılar dilediler.
* Başkan Altıntel; “Kahraman, bu işin duayenidir”
Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel ise yaptığı konuşmasında şunları söyledi; “Kasım ayı içerisinde  yapılacak olan seçimlerde Hilmi Kahraman ve ekibini gönülden destekliyoruz. Ayrıca maddi manevi her zaman yanındayız. Onunla kadim dostluğumuz var zaten onun yapmış olduğu çalışmalar ortadır, hem tavan bakımdan hem de taban bakımdan çok aktif bir arkadaşımız. O her zaman buraya yakışır çünkü o bu işin duayenedir onu da söylemek isterim.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here