Başkan Kahraman manevi evladını kaybetti

16
Trakya Birlik 132 S.S. Yağlı Tohumlar Babaeski Tarım Satış Kooperatifi’nin genç personeli ve  Trakya Birlik Başkan Vekili Hilmi Kahraman’ın manevi evladı diyerek çok sevdiği vefalı dostu Salim Yakıcı, 35 yaşında yakalandığı amansız hastalığa yenik düştü.


HABER MERKEZİ

Tıbbın bütün olanaklarını aksatmaksızın kullanan merhum yakıcı ne yazık ki kurtarılamadı.
Dört yılı aşkın bir süredir tedavi gören merhum yakıcı, Babaeski Yağlı Tohumlar Kooperatifi’nin göz bebeğiydi.
Trakya Birlik Başkan Vekili Hilmi Kahramanın uzun yıllardır vefalı dostu olarak yanından hiç ayrılmayan merhum Salim yakıcı, Başkan Kahraman’ın aynı zamanda manevi evladım diyecek kadar sevgisini kazanmıştı. Babaeski Şoförler ve Otomobilciler Odası Yönetim Kurulu Üyesi de olan merhum Salim Yakıcı birçok Babaeskili gence de iş bularak ekmek vermişti.
Merhum Salim Yakıcının vasiyeti üzere cenazesi camiden kaldırıldıktan sonra Atatürk heykeline kadar ellerde taşındı.  Şehit cenazesini andıran kalabalıkla ellerde taşınan Merhum yakıcının cenazesi, onu seven gençlerin ellerinde son bir defa çarşıdan gözyaşları içinde geçti. Merhum Yakıcının cenazesi vasiyeti üzerine ellerde taşınırken yol kenarında toplanan Babaeski halkı, merhumu genç yaşta kaybetmenin üzüntüsüyle gözyaşlarına boğuldular.
Atatürk heykeline kadar ellerde taşınan merhum yakıcının cenazesi daha sonra cenaze aracına konularak uzun bir araç konvoyu eşliğinde Babaeski yeni mezarlığında toprağa verildi.
Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilmi Kahraman’ın 10 yıldır makam şoförlüğünü yapan ve İlçenin güler yüzlü, sevilen, sayılan kişileri arasında yer alan Salim Yakıcı, 2006 yılından bu yana Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi ve İstanbul Şişli Etfal Hastanesi’nde Kolon Kanseri Hastalığı nedeniyle tedavi görüyordu.
Yakıcı Ailesini, akrabalarını ve Trakya Birlik çalışanlarını genç yaşta yaşama veda ederek derinden yaralayan Salim Yakıcı’nın cenazesi, Cedit Ali Paşa Camii’nde kılınan öğlen namazına müteakiben, Yeni Mezarlıkta gözyaşları arasında toprağa verildi.
Yakıcı’nın cenaze törenine, Babaeski Belediye Başkan Yardımcısı Fikri Karaca, Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilmi Kahraman, Trakya Birlik Genel Müdürü Adnan Tekçe, Genel Müdür Yardımcısı Elmas Dursun,  Halkla İlişkiler Müdürü Muhlis Demirhan, tüm Trakya Birlik İl ve İlçe Yağlı Tohumlar Tarım Satış  Kooperatif Müdür ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Kamu Yararına çalışan Oda ve Dernek Temsilcileri, Daire Amirleri, Banka Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilmi Kahraman, cenaze töreninden sonra yaptığı açıklamada, “Trakya Birlik Camiası olarak, bugün çok genç bir personelimizi kaybettik, acımız çok büyük, merhum Salim Yakıcı, benim manevi evladım gibiydi, toprağı bol olsun, mekânı cennet olsun” dedi. (ö.b.)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here