Başkan Hilmi Kahraman, bir ilke daha imza atarak tarih yazdı

22
Geçen haftalarda Babaeski Yağlı Tohumlar Kooperatif Yönetim Denetim ve Birlik Delege Seçimleri yapılmış ve Trakya Birlik Başkan Vekili Hilmi Kahraman ve ekibi bir ilki gerçekleştirerek Babaeskide ilk defa rakipsiz ve tek liste seçim kazanmışlardı.
Haber: Özkan Başaran
Trakya Birlik Başkan Vekili Hilmi Kahraman ve ekibinin tek liste olarak seçime girmesi Kırklareli’deki bütün kooperatiflere ruh verdi ve bir anlamda onlara da bu seçimlerde yol gösterici oldu. 
Böylece Babaeski’yi örnek alanKırklareli’deki diğer kooperatifler de Trakya Birlik Başkan Vekili Hilmi Kahraman’ın Önderliğine destek olmak adına bu birlik beraberlik görüntüsü seçimlere de taşıyarak tek liste ile kanıtlamış oldular. Böylece, Kırklareli’deki mevcut 8 Yağlı Tohumlar Kooperatifi’nin 7’sinde tek liste seçime gidildi. 
Lüleburgaz Yağlı Tohumlar Kooperatifi’nin iki liste seçime girmesi dışında, Kırklareli ’deki Yağlı Tohumlar Kooperatif Seçimleri tek liste olarak gerçekleşti.
Lüleburgaz’da yapılan seçimlerde Trakya Birlik Başkan Vekili Hilmi Kahraman’ın desteklediği Liste seçim kazandı. Böylece Kırklareli’deki Yağlı Tohumlar Kooperatifleri’nin tamamı, Trakya Birlik Başkan Vekili Hilmi Kahraman’ı yeniden Trakya Birlik yönetimine aday göstermek üzere Babaeski’de bir yemekli toplantıda bir araya geldiler.
Babaeski’de tek liste ile seçime giderek hiş yaşanmamış bir başarıya imza atan Hilmi Kahraman ve arkadaşları, Yeniden seçilen 8 Yağlı Tohumlar Kooperatif yöneticilerinin ve delegelerinin Kırklareli adayı olarak Babaeski Birlik delegesi Hilmi Kahraman’ın elini kaldırarak destek vermeleri ikinci bir ilke imza atarak şimdiye kadar yaşanmamış bir ilklere imza atarak, tarih yazmış oldular. 
200 kişinin bir arada olduğu Babaeski’deki yemekli toplantıya, Trakya Birlik Genel Müdürü Adnan Tekçe’de katıldı. Trakya Birlik Genel Müdür yardımcıları Elmas Dursun ve Recep Çıtak’ın yanı sıra teftiş Kurlu Başkanı İlker Adsoy da Babaeski’deki yemekli toplantıda yerlerini aldılar.
Trakya Birlik Başkan Vekili Hilmi Kahraman’ın kendisine verilen büyük destekten dolayı çok duygulandı ve kısa bir konuşma yaparak; 
“Kırklareli’nin bütün Kooperatif Başkanları’nın ve yöneticilerinin Babaeski’deki bu toplantıda bir arada görmekten onur duyuyorum. Hepinizle ayrı ayrı gurur duyuyorum. Bana verdiğiniz destekten dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum. Babaeski’ye kadar gelerek Ben Hilmi Kahraman’ı bir kez daha Trakya Birlik Yönetimi’nde görmek isteğinizi söylüyorsunuz. Bu benim için hiç bir şeye verilmeyecek büyük bir onur ve sonsuz bir mutluluktur. Ayrıca bana çok ağar bir sorumluluk yüklemektedir. Bütün Kırklareli’yi düşünerek hizmetlerime devam edeceğim. Babaeski’ye Gelerek Bana duyduğunuz güven ve destekten dolayı tekrar tekrar sizlere teşekkür ediyorum” dedi.
Daha sonra bir Konuşma yapan Trakya Birlik Genel Müdürü Adnan Tekçe şunları söyledi; 
“Trakya Birlikte eskiler bilirler. Bizim hep bir rüyamız hayalimiz vardı. Burada çalışan arkadaşlarımız Genel Müdür Yardımcılarımız, teftiş kurulu başkanımız var. Onlarda çok iyi bilirler. Bizlerin Trakya Birlikte çalışma hayatımız 25 yıla yakın. Bizim hep bir haylimiz vardı. Bize hep o şekilde öğretildi. Trakya Birlik ne zaman tüm aldığı malı mamul hale getirip rafta satar hale getirecek o gün Trakya Birlik olacaktır.Bu gün Allah’a çok şükür Trakya Birlik o hale geldi. Bugün Trakya Birlik satışı için 350 bin ton mala ihtiyacı var.Trakya Birlik ticareti öğrendi.Trakya Birlik malı satmasını öğrendi. Bunda en büyük etken başarı var. Trakya Birlik yönetimi ile, denetimi ile, idaresi ile, kooperatif yönetimi çalışanları ile ortakları ile bir bütündür. Başarının bir başka boyutu da Trakya Birlik kooperatifçiliğinin yanında son yıllarda sanayileşmeye de yöneldi. Başarı burada. Trakya Birlik olarak biz ticaretten para kazanmaya başladık. Geçen yıl Trakya Birliğin çok ciddi bir karı var. Ve bu karda ortak içi işlemlerden ziyade, ortak dışı işlemlerde bizim karımız. Ortak içi işlemlerle kafa kafayayız. Bunun anlamı şu biz ortaklarımız için verdiğimiz hizmetleri 0 karla yapıyoruz neredeyse. Para kazanmıyoruz. Ama dışarıda ticaretten para kazanıyoruz. Geçen iş yılının genel kurulunu yaptık. Bu iş yılı da en başarılı iş yıllarından biri olacak. Tarihe geçecek. İnşallah bunlardan daha iyisi de olacak. Rafine yağda rekor, yem satışımız rekor, küspe satışımız rekor, fabrikalarda işlenilen üretimler rekor, ortağa açılan krediler rekor, karlılıkta rekor. Sonuçta da bir seçim zaferi var. Herkes kazandı. Bunun sonucu da budur. Hayırlı olsun. Bundan sonraki hedefimizde şudur. Yönetim Kurulumuzun da söylediği budur.Üretimimizin de söylediği budur. Herkes bir adım ileri gidecek. Hiç kimse geçen yıl durduğu yerde durmayacak.  Ayak uyduranlar bizimle kalır, ayak uyduramayanlar yer değiştirir. Ayak uyduracaklar gelir. Bizim hedefimiz ve amacımız budur. Birlik seçimlerine gidiyoruz. Niyetimiz bugün Kırklareli’nde birlik ve beraberliğin en güzelini gördük,  Trakya Birlik te bu birlik ve beraberliği sağlayarak inşallah Birlik seçimine de  tek liste olarak gerçekleşecek. Bu hizmet devam edecek. Bende bu güzel ortamı sağladıkları için  Kırklareli kooperatifleri başkanlarımıza ve Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Hilmi Kahraman’a teşekkür ediyorum.” 
Yemekten Sonra Babaeski Yağlı Tohumlar Kooperatifi’ne geçen heyetler çay içerek sohbet ettiler. Kooperatifinin toplantı odasında Gazetemiz Köşe yazarı Özkan Başaran’ın davet edilerek  Basın Toplantısı havasında gerçekleştirdiği bir durum değerlendirmesi yapıldı.
Gazetemiz Köşe Yazarı Özkan Başaran’ın Kırklareli’den gelerek desteklerini şifayen açıklayan yeni seçilen Kooperatif Başkanları’nın bu desteklerini tek tek teyit etmelerini istedi.
Toplantıda yeni seçilen Kooperatif Başkanları; Babaeski Hasan Özgören, Vize Selim Sabri Tekin, Kırklareli Mustafa Özırmak,  Ahmetbey Ahmet Katı, Pınarhisar Salih Köse, Kofçaz  Şerif Tomruk, Pınarhisar Durgut Ersoy, Lüleburgaz Rahim Kurt’da yer aldı.
Öncelikle bir konuşma yapan Vize Kooperatif Başkanı Selim Sabri Tekin şöyle dedi; 
“Ben Vize Kooperatif Başkanı olarak ekibim adına, Hilmi Kahraman’ın Trakya Birlik yönetiminde bir kez daha bulunmasını istiyorum ve destekliyorum” Sırasıyla söz alan diğer Kooperatif Başkanları da Trakya Birlik Başkan Vekili Hilmi Kahraman’ı, Kırklareli adayı olarak desteklediklerini açıkladılar. Daha sonra da Hilmi Kahraman bir teşekkür konuşması yaptı ve şöyle dedi;” Bana duyduğunuz güvene ve desteklere çok teşekkür ediyorum. 
Babaeski’ye kadar gelerek Trakya Birlik yönetiminde yeniden beni Kırklareli’nin adayı olarak destekleyeceğinizi söylemeniz beni hem çok sevindirdi ve hem de bana çok ağır bir sorumluluk yükledi. Hepinize tekrar tekrar teşekkür ediyorum” dedi.
Bu konuşmalardan sonra toplantıya katılan bütün Kırklareli Kooperatif Başkanları Trakya Birlik Başkan Vekili Hilmi Kahraman’ın etrafında kenetlenerek ellerini birleştirdiler.  Toplantı sonunda katılımcılar “Trakya Birlik Genel Kurulu Babaeski’de bitti. Tek liste ile Trakya Birlik yönetim kurulu yola devam edecek” yorumlarında birleştiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here