Başkan Hacı’dan Basın Bayramı’nda Yerel Basına İftar Yemeği

16
Kırklareli’nin Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı “Basın Bayramı”nda yerel basın mensupları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı “Basın Bayramı”nda yerel basın mensupları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
24 Temmuz 2014 Perşembe günü akşamı verilen İftar Yemeğine; Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı ve eşi Hülya Hacı, Babaeski Belediye Başkan Yardımcıları Hayri Tübeler ve Ayhan Sertgün, Babaeski Belediye Meclis Üyeleri, Cankurt Gazetecilik Pazarlama Ajans Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti. Adına İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt ve yerel basın mensupları katıldı. 
Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Bu akşamki iftarımızı çok özel bir günde vermekteyiz. Bugün 24 Temmuz Gazetecilik ve Basın Bayramı. 1908 yılında sansür memurlarının lağvedildiği, basının bir nebze de olsa özgür bir hale getirildiği gün. Kitle halinde yaşamanın belki de insanı taraflarından bir tanesi taraf tutmaktır. Hepimizin duyguları var, taraf tutabiliriz. Ama onu kendi içimizde yapmalıyız. Tarafsız ve doğru haber alma hakkı vatandaşın en doğal hakkıdır. Basın da bunu objektif bir şekilde yerine getirmelidir. Ben bu görevlerini tarafsızca yerine getiren bölgemizdeki bütün basın mensuplarının Gazetecilik ve Basın Bayramını kutluyorum. Bugün aynı zamanda 24 Temmuz Lozan Barış Antlaşması’nın da imzalandığı gün. 24 Temmuz 1923 yılında yeni Türkiye Cumhuriyeti, sadece itilaf devletleriyle o gün hesaplaşmadı. Aynı zamanda anaların gözyaşları ve evlatlarının kanıyla Misak-ı Milli sınırları çizildi. Ulus devlete ilk adım atıldı. Bu ülkede yaşayan insanların doğru tercih yapabilmeleri için, bu ülkenin nereden nereye geldiğini 5 dakika düşünmesi yeterlidir. O zaman işte doğru tercihlerimizi yapabiliriz. Ülkemiz şu anda çok yoğun bir gündemle 10 Ağustos’taki Cumhurbaşkanlığı seçimlerine gitmektedir. 30 yıllık bir hukukçu olarak şunu söyleyebilirim ki; hukuk kralın tacından da şövalyenin kılıcından da daha üstündür. Hukuku tanımayan güçler, ne zaman ki kendinden daha büyük güç odaklarıyla karşılaştıklarında hemen hukuka sığınmaktadırlar. Hukuk herkese, hepimize lazımdır. Hukuku fazla karıştırmamak gerekir. Ben bu duygu ve düşüncelerle hepinizin Basın Bayramı’nı kutluyorum, hepinize saygılar sunuyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here