Başkan Hacı; “Seçim kaygısı duymuyorum”

12
Önceki gün makamında ziyaret ettiğimiz Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı alt yapı çalışmalarının 30 Aralık’ta sona ereceğini, Babaeski’nin her yerinin sıcak asfaltla kaplanacağını söyledi. 
HABER MERKEZİ
Önceki gün makamında ziyaret ettiğimiz Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı alt yapı çalışmalarının 30 Aralık’ta sona ereceğini, Babaeski’nin her yerinin sıcak asfaltla kaplanacağını söyledi. 
Babaeski Belediye Başkan Abdullah Hacı, Gazetemiz Genel Koordinatörü Hacer Gökkaya ve Yeni Emek Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Faruk Ceylan’a, alt yapı çalışmalarının zorlu geçtiğini, halkın bir kısmında memnuniyetsizlik sağladığını belirterek şu açıklamalarda bulundu;
“Belediye Başkanları genelde bu riskli hizmete girmek istemezler.  Çünkü çok eleştirilirler. Gelecek seçimleri düşünen asla alt yapı işine girmez, işin kolayı olan üst yapı ve makyajla uğraşır. Biz zora talip olduk. Çünkü niyetimiz göz boyamak ve günü kurtarmak değil. Yerin üstündekiler herkesin gözünün önünde. Yerin altını bilen yok. Halkımız içme suyu şebekesinin halini görse çeşmeden akan suda elini yıkamaz. Can çekişen alt yapıyı birileri yaparak halkı bu kangrenden kurtarmak zorundaydı. Biz buna talip olduk ve büyük bir cesaretle alt yapı dedik. Babaeski Belediye Başkanı olarak bu koltukta gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için oturuyorum. Babaeski’nin geleceğini kurtarma çalışmaları yapıyorum. Eğer seçim kaygısı yaşasaydım bu işe asla giremezdim. 
Bazı çevreler, neden yollar kısım kısım kazılmıyor?  Hepsi birden kazıldı diye ağır eleştirilerde bulundular. Çünkü kısım kısım yapılması sıkıntıyı arttıracaktı.  Çalışmalar 27 noktada aynı anda başladı ve 30 Aralık’ta işin teslimi yapılacak. Eğer kısım kısım yapılmasaydı bu sancılı süreç daha uzun zaman alacaktı. İşin daha kısa sürede sona ermesi için çalışmalar teknik olarak bu şekilde planlandı. 
Kazılıp işi biten yerleri geçici olarak asfalt malzemesi ile şimdilik kaplıyoruz. Çünkü kış mevsimine girdiğimiz şu günlerde asfaltlama çalışmaları yapılması mümkün değil. Babaeski’nin dört bir yanını Nisan ayından sonra sıcak asfaltla kaplayacağız. Sıcak asfalt çalışması yapılabilmesi için hava sıcaklıklarının 25-30 derece civarında olması gerekiyor. Sıcak asfaltlama işi sona erdiğinde bize en büyük teşekkürün bizi eleştirenlerden geleceğine eminim. Eleştirilsek de Babaeski’yi bir Avrupa Kenti haline getirebilme çalışmalarımıza ekibimizle birlikte durmadan, dinlenmeden devam edeceğiz. 
Halkımızın büyük bölümü bu süreçte bizlere destek verdiler. Verdikleri destek ve gösterdikleri sabırdan dolayı herkese sonsuz teşekkürler eder, saygılarımı sunarım” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here