Başkan Hacı Romanya’da, Bayan Başkan Vekili Önen makamda

19
Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı 29 Nisan-03 Mayıs 2010 Tarihleri arasında Romanya’nın Mangalia İlçesinde düzenlenecek olan, İspanya, Fransa, İtalya, Bulgaristan gibi birçok Avrupa Ülkesi Öğrencilerinin katılacağı Uluslar arası Dans Festivali’nde ilçemizi temsil etmek üzere Cumhuriyet İlköğretim Okulu Dans Grubu öğrencileri ve öğretmenlerini Romanya’ya götürdü.


HABER MERKEZİ
Belediye Başkanı Hacı yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
“Çocuklarımızın bu festivale katılmalarında inanın birçok zorlukla karşılaştık fakat bu zorluklara rağmen bu organizasyonu başarı ile gerçekleştirdik. Öncelikle bizlere her zaman destek olan Kırklareli Valiliği, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü, Babaeski İlçe Kaymakamlığı’na ve emeği geçen herkese şahsım ve öğrenciler adına çok teşekkür ederim. Hayatımızda böyle güzel etkinlikler karşımıza ne yazık ki her zaman çıkmamaktadır.”
Bizim çocukluğumuzda yurt dışına seyahat etmek sadece bir hayaldi. Ama şimdiki çocuklarımız için biz bu hayalleri gerçeğe dönüştürüyoruz. Çocuklarımız bu organizasyona katılmaları ile yurt dışına seyahat etme deneyimi kazanacaklar, Romanya’da çeşitli Avrupa Ülke öğrencileri ile tanışıp, arkadaş olacaklar, arkadaşlık ve dayanışmanın değerini öğrenecekler, özgüvenleri arttırıp, başarı duyguları gelişecek.
Yabancı dil bilmenin önemini yaşayarak kavrayacaklar, döndüklerinde yabancı dil derslerine kendi istekleriyle önem verecekler. Hayatları boyunca unutamayacakları bir etkinlik yaşayacaklardır.
Yurt dışı etkinliklerimiz sadece bu gezi ile sınırlı kalmayacak bundan sonra da bu gibi etkinliklerimiz devam edecektir. Belediye Başkanı Hacı; dönüşüne kadar Belediye Başkanlığı Görevi’ni, Belediye Meclis Üyelerimizden Makbule Önen yürütecektir.”
29 Nisan 2010 Perşembe günü Babaeski Belediye Başkan Vekilliği’ne başlayan Emekli Öğretmen ve Belediye Meclisi’nin tek bayan üyesi Makbule Önen’i Makamında ilk tebrik edenler CHP İlçe Başkanı Av. İrfan Altınel  Başkan Vekili Makbule Önen’in Eşi Emekli Öğretmen Taylan Önen, Kızı Arzu Önen ile CHP İlçe Yönetici Ülker Özdilek ve CHP Kadın Kolları yöneticisi Necmiye Zinnet oldu.
Babaeski Belediye Başkan Vekili Makbule Önen yaptığı açıklamada; Bayanların siyasette daha fazla yer alması gerektiğini, Belediye Meclislerinde, partilerin çeşitli organlarında kadınlara daha çok yer verilmesini defalarca dile getirdiğini kaydetti.
CHP Babaeski İlçe Başkanı Av. İrfan Altınel de Belediye Başkan Vekili Makbule Önen’in bayanların siyasette daha fazla yer alması gerektiği konusundaki sözlerine katıldığını ve bundan sonra CHP’nin çeşitli birimlerinde kadınlara daha çok yer vereceğini söyledi. (ö.b.)

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.