Başkan Hacı; “Fatih Caddesi en kısa zamanda araç trafiğine açılacak”

10
* Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Fatih Caddesi’nde çalışmaları devam eden Atık su ve İçme suyu projelerini 2 Temmuz 2014 Çarşamba günü yerinde denetledi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Fatih Caddesi’nde çalışmaları hızla devam eden Atık su ve İçme suyu projelerini 2 Temmuz 2014 Çarşamba günü de yerinde denetledi. Denetlemeye; Belediye Başkan Yardımcılar Hayri Tübeler ve Ayhan Sertgün, Belediye Meclis Üyesi Hasan Ali Eren, Belediye’de görevli mühendisler de katıldı.
* “Sağlıklı bir gelecek için Babaeski halkımıza bu hizmeti veriyoruz”
Başkan Hacı, denetlemede işçilerle sohbet ederek Atık su ve İçme suyu projelerinin çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı. Atık Su ve İçme Suyu Projeleri ile ilgili açıklama yapan Başkan Hacı; “Fatih Caddesi’nde Atık Su ve İçme Suyu Projelerimizin çalışmaları devam ediyor. Çalışmaları Başkan Yardımcılarım ve Mühendislerimizle denetliyoruz. İşçilerimizden bilgi alarak, kendilerinden özenli çalışmaları için söz aldık. Fatih Caddemizdeki çalışmalarımız en kısa sürede sona erecek ve tekrar açılarak Babaeski’mize en güzel hizmeti verecektir. Bu yılın sonunda ise Babaeski’mizdeki tüm altyapı çalışmaları bitmiş olacak. Babaeski’mize 100 yıllık altyapı çalışması yapıyoruz. Sağlıklı bir gelecek için Babaeski Halkımıza bu hizmeti veriyoruz” dedi.
* “Güzel günler, güzel bir gelecek bizleri bekliyor”
Başkan Hacı, açıklamasının ardından Fatih Caddesi üzerindeki esnaflarla ve vatandaşlarla sohbet ederek çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Başkan Hacı, esnaf ve vatandaşlara sohbet ederken; “Çalışmalar bittiğinde ilçemizde ne bir su kesintisi ne de altyapı sorunu yaşanacak. Bizler de sizler gibi ilçemizde yaşanan su kesintilerinden memnun değiliz. Çünkü sizlerin sıkıntısı, memnuniyetsizliği bizlerinde mutsuzluğu demektir. Ben ilçemizde hiçbir vatandaşımızın sorun, sıkıntı yaşaması istemem ama bu çalışmalarda olmazsa olmaz çalışmalardır. Altyapı çalışmalarını gerçekleştirmeseydik inanın çok değil sadece 1 sene içerisinde altyapımız iflas edecekti. Şuan yaşadığımız sıkıntılardan çok daha büyük sorunlar, sıkıntılar yaşayacaktık. Güzel günler, güzel bir gelecek bizleri bekliyor. Bundan en ufak bir şüpheniz olmanız. Çalışmalar bittiğinde tüm vatandaşlarımız yaşadıkları ilçeleri ile gurur duyacaklardır. Babaeski’nin bütün altyapı yatırımları 1 yıl içinde bitecek. 2014 yılının sonunda Babaeski sokaklarında çoraplarla gezeceksiniz. Bizden sonra görev alacak Belediye Başkanları, Meclis Üyeleri toprağın altına hiç girmeyecekler. Sizden sadece 1 yıl sabır ve güven istiyorum. 1 yıl içinde Babaeski çok güzel bir şehir haline gelecek.
*  “Trakya Rekoru kırdık”
Övünerek de söylüyorum ki Trakya’da hem İçme Suyu Hattı’nı değiştiren, hem Pis Su Kanalları’nı değiştiren, hem de Elektrik ve Doğal Gaz Hatları’nı yer altına alan tek belediye biziz. Şu anda Edirne’nin, Kırklareli’nin, Tekirdağ’ın ve civardaki birçok ilçenin altyapısı yok. Artık biz bunları aşıyoruz. Ama sıkıntı çekmeden de rahata kavuşmak olmaz. Kafanıza hiçbir şey takmayın. 30 bin mutlu Babaeskili görmek istiyorum. Babaeski’de yüzü gülen insanlar görmek istiyorum.” dedi. (Özkan Başaran)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here