Başkan Hacı düğmeye bastı, yol yapım çalışmaları hızlandı

22
Kırklareli’nin Babaeski Belediye Başkanlığı tarafından yapımına geçen sene başlanan altyapı çalışmaları, bir yıllık kısa bir sürede hızlı bir şekilde tamamlanıyor
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Babaeski Belediye Başkanlığı tarafından yapımına geçen sene başlanan altyapı çalışmaları, bir yıllık kısa bir sürede hızlı bir şekilde tamamlanıyor.
* “Trakya’da Örnek Belediye”
2009 yılında göreve gelir gelmez “Önce altyapımızı değiştireceğiz” diyen ve bu sözünü tutan Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, yapılan çalışmalar hakkında şunları söyledi;
“Babaeski Belediyesi yaptığı çalışmalar ile Ülkemizde ve Trakya’da örnek bir belediyedir. Evet, sadece 1 yıl gibi kısa bir sürede İlçemizin tüm Kanalizasyon, İçme Suyu Şebeke Hattı’nı yeniledik. Atık Su Arıtma Tesisimizin %80’ni tamamladık. Yeni Su Depomuzu, su kuyularımızı hizmete açtık. Bu yatırımlar bilgisayar başında yapılan yorumlar kadar kolay olmamaktadır. Bizler ailemizden, kendimizden fedakârlık vererek gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bizlere her türlü destek veren İller Bankası Genel Müdürlüğümüzle, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğümüzle, bizlere kapılarını açan, destek veren tüm kurumlarımızla ile tek hayalimiz olan Avrupa Kenti Babaeski’miz için mücadele etmekteyiz. Ben buradan vatandaşlarımıza şunları söylemek istiyorum. Sevgili Babaeskililer; ilçemizdeki altyapı çalışmalarında sonlara yaklaşıyoruz. Bu süreçte bizlere destek olanda, bizleri en ağır şekilde eleştirenlerde oldu. Yerel Yönetimlerde sadece kendini ve kendi geleceğini düşünen yöneticilerden asla lider olamaz. Bizler sizlerin geleceğinizi düşünerek sorumluluk aldık, risk aldık. Büyük bir cesaretle önce altyapı dedik. Çünkü Babaeski’mizin altyapısı artık can çekişiyordu. Babaeski’mizin altyapısı bitik durumdaydı.”
* “Şimdilik geçici çözüm, Nisan Ayı’nda 1. Sınıf Asfalt”
Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı yol yapım çalışmaları ile ilgili şu açıklamalarda bulundu; “13 Eylül 2014 Cumartesi günü itibari ile Babaeski’de yollarımızı yapmaya başladık. Şimdilik bu şekilde geçici çözüm olarak yollarımızı Asfalt Kırıntısı ve Mekanik Malzeme ile yapıyoruz. 2015 Nisan Ayı’ndan itibaren Babaeski’mizin tüm yollarını 1. Sınıf Asfalt ve Parke Taş ile donatacağız. Babaeski halkım her zaman her şeyin en güzelini hak etmektedir. Bizlere destek olan tüm vatandaşlarımıza sonsuz teşekkürler ederim.” (Özkan Başaran)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here