Başkan Hacı davul çaldı, personeli oynadı

19
HABER MERKEZİ
Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı tarafından Tansa Kır Lokantası’nda (Ayvaaltı) 13 Eylül Cuma akşamı saat 20:00’deİnteraktif Belediye Hizmetleri Projesi ile ilgili kapanış yemeği düzenlendi.Yoğun bir katılımın olduğu programa Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu, Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Babaeski Belediye Başkan Yardımcısı Basri Güleç, Babaeski Belediyesi Özel Kalem Müdürü Fatih Erdem, Babaeski Belediyesi Zabıta Müdürü Hakan İnanç, Babaeski Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Eser Tübeler, Babaeski Belediyesi İtfaiye Müdürü Süreyya Kurubaş, Babaeski Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sebahattin Öner, Babaeski Belediye Meclis Üyesi Elmas Biner, Babaeski Belediye Meclis Üyesi Eşref Şahin, Babaeski Belediye Meclis Üyesi Sebahattin Nemli, Babaeski Belediye Meclis Üyesi Sinan Hatipoğu, Babaeskispor Kulüp Başkanı Ayhan Sertgün ve Babaeski Belediye personeli katıldı.Programın başında açılış konuşmasını yapan Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacışunları söyledi;
“Çok değerli Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarım, Kent Konseyi Yönetim Kurulumuzun çok değerli üyeleri, bizlerin aynası olan gece gündüz, soğuk sıcak demeden bizlerin ürettikleri hizmetleri, projeleri kamuoyu ile paylaşan çok değerli basın mensuplarımız ve sizleri her zaman kendi evladım gibi gördüğüm, Babaeskimizin her noktasında emekleri, alın terleri ile iz bırakan belediyemizin emekçileri; düzenlemiş olduğumuz İnteraktif Belediye Hizmetleri Proje kapanış yemeğimize hoş geldiniz. Hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum.
İnteraktif Belediye Hizmetleri Projemizin açılış toplantısını, hizmetlerin açılışını ilçe protokolümüz, Babaeski halkımız ile birlikte yapmıştık. Kapanış yemeğimizi ise projelerde en çok emeği olan ve projelerin hayata geçmesini sağlayan siz değerli belediye çalışanlarımız ile proje faaliyetlerimizi, çalışmalarımızı projemizin başladığı ilk günden bugüne düzenli olarak kamuoyu ile paylaşan, halkımızı bilgilendiren basın emekçilerimiz ile birlikte yapmak istedik ve bu güzel geceyi sizlerin katılımınızla birlikte organize ettik. İnteraktif Belediye Hizmetlerimiz ile ilçemizde belediyecilik konusunda gerçekten çok büyük, örnek bir çalışmaya imza attık. 
“Babaeski Belediyesi vatandaşlarına artık 7 gün 24 saat kesintisiz belediye hizmetleri sunmaktadır”
Babaeskili vatandaşlarım İmar durumunu almak için eskiden belediyemize dilekçe ile başvuruyordu. Dilekçesi İmar Müdürlüğümüze havale ediliyordu. İmar Müdürlüğümüz dosyadan araştırıp İmar Durumu ile ilgili yazıyı kendisine veriyordu. Şimdi ise vatandaşlarımız sadece tek bir tuşla 5 saniye içerisinde istedikleri bölgeye ilişkin İmar Durumunu alabilmektedir. Eskiden saat 17.30 oldu mu belediyemiz kapanıyordu. Su parasını, diğer vergileri vatandaşlarımız ödeyemiyordu. Vatandaşlarımız belediyemize gelmek zorunda kalıyorlardı. Artık tüm ödemeleri vatandaşlarımız İnteraktif Belediye Hizmetleri Teknolojik Altyapımız ile ödeyebilmektedirler. Online Halkla İlişkiler teknolojimiz ile vatandaşlarımız tüm başvurularını, taleplerini, şikâyetlerini belediyemiz birimlerine ulaştırmakta ve 48 saat içerisinde kendilerine geri dönüş yapılmaktadır. Ben özellikle birimlerimizde Online Halkla İlişkiler sisteminde görevli olan arkadaşlarımızdan özellikle bu konuya daha fazla hassasiyet göstermelerini istiyorum. 48 saat cevap verme ve sorunu çözme sistemimize uyulmasını sizlerden rica ediyorum. 
Coğrafi Kent Bilgi Sistemimiz ile artık her şeyimiz daha planlı, daha programlı. Mühendislerimiz bilgisayarlar üzerinden istedikleri yola ilişkin ölçüm yapabilmekte, 360 derece panoramik görüntüler ile vatandaşlarımız ilçemizde sanal tura çıkabilmekte, Büyükşehir Belediyeleri’nde görmeye alışkın olduğumuz tüm teknolojik program ve imkânlarbelediyemizde uygulanmaktadır. Biz gerçekten belediyecilik konusunda çok büyük çığır açtık. 
“Bizler hiçbir zaman laf üretmedik ve sadece hizmet ürettik”
Projeler ürettik. Diğer belediyeler danışmanlar aracılığı ile proje üretirken, proje hazırlarken bizler çok değerli belediye çalışanlarımızın emekleri ile fikirleri ile projelerimizi üretmekteyiz. Festival süresince 5 günde 5 açılış gerçekleştirdik ve o açılışını gerçekleştirdiğimiz hizmetlerde, ilçemizde devam eden, tamamladığımız ve yapacağımız tüm projelerde sizlerin emekleriniz vardır. Belediye Meclis Üyelerimizin imzaları vardır. Babaeski Belediyesi yaptığı ve yapacağıçalışmalar ile Avrupa kenti Babaeski yolunda çok büyük adımlar atmıştır. 
“Avrupa Kenti Babaeskimizin temellerini hep birlikte attık”
İl Belediyelerinde dahi olmayan hizmetleri, projeleri ilçemize kazandırdık. Babaeskimiz için daha çok yapacak projelerimiz, hizmetlerimiz var. Hiç merak etmeyin bu hizmetleri, bu projeleri yine sizlerle birlikte hayata geçireceğiz. Benim seçim kaybetme korkum yok. Çünkü yaptığımız hizmetlerin, projelerin sadece bizler değil tüm Babaeski halkı farkında. Babaeski Halkı sizlerin emeklerinizin, çalışmalarınızın farkında ve bizlere her zaman destek olmaktadır. Bizler çalışanlarımız ile basın mensuplarımız ile halkımız ile büyük bir aileyiz. Bu ailenin bir parçası olmak sizlerle birlikte olmak benim için büyük bir gurur ve onurdur. Bu gece hep birlikte eğleneceğiz, oynayacağız. 
“Bu gece tüm sorunlarınızı unutun”
Bu gecenin keyfini çıkartın ve en kötü günümüz böyle olsun. Hepinizi gözlerinizden öpüyorum ve hepinize iyi eğlenceler diliyorum. Bu coşku, bu mutluluk, bu başarı devam edecek. Bundan en ufak bir şüpheniz olmasın” dedi. Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’nın açılış konuşmasından sonra tüm konuklar Piyanist Serkan Toparlar’ın çaldığı şarkılar eşliğinde eğlendiler.
Başkan çaldı, personel oynadı
İnteraktif Belediye Hizmetleri Projesi ile ilgili düzenlenen kapanışyemeğinde  Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı davul çalarak geceye damgasını vurdu! (Özkan Başaran)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.