Başkan Hacı; “Atık Su Arıtma Tesisi yılsonuna kadar tamamlanacak”

22
Kırklareli’nin Babaeski Belediye Başkanlığı tarafından geleceğe yönelik en büyük yatırımlardan biri olan Atıksu Arıtma Tesisi’nin inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Babaeski Belediye Başkanlığı tarafından geleceğe yönelik en büyük yatırımlardan biri olan Atıksu Arıtma Tesisi’nin inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor.
Yılsonuna kadar tamamlanacak olan ve Edirne Devlet Su İşleri Müdürlüğünce gerekli testler yapıldıktan sonra Belediye teknik personeli tarafından işletmeye alınacak tesis hakkında Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı şunları söyledi:
“Babaeski Belediye Başkanlığı olarak önce altyapı dedik. Çünkü altyapısı olmayan bir ilçe ne kadar yatırım yapılırsa yapılsın gelişemez, kalkınamaz. Sadece günü kurtarır. Biz ise geleceğe yönelik yatırım yaparak geleceğimizi garanti altına alıyoruz. Atık Su Arıtma Tesisimiz de ilçemizde bu yönde yaptığımız devasal yatırımlardan bir tanesidir. Arıtma Tesisimiz bu yılsonu itibarı ile tamamlanacak ve bir yıl Devlet Su İşleri Müdürlüğümüzce gerekli işlemlerin yapılmasının ardından Belediyemiz insan kaynakları ile işletmeye alınacak. Arıtma Tesisimiz ile bölgemizde çevre kirliliğine son veriyoruz. Arıtma Tesisimiz ile önce insan sağlığı diyoruz. Artık ilçemizde en ufak bir kanal kokusu, kanal kirliliği yaşanmayacak. Ergene Nehrimizin temizlenmesi için de büyük önem taşıyan Arıtma Tesisleri konusunda Babaeski Belediyesi her zaman olduğu gibi yine öncü olarak dev bir tesisi bölgemize kazandırmıştır. Babaeski’miz için daha çok işimiz, projemiz var. Babaeski Belediyesi, Babaeski İlçemiz Trakya’nın İncisi olarak örnek teşkil etmeye devam edecektir.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here