Başkan Gürkan; “Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Edirne’ye tam destek sözü verdi”

32
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın başkanlığında, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ..
HABER MERKEZİ
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın başkanlığında, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ ile Edirne Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı İsmet Açıkgöz, ortak basın toplantısı düzenlediler.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıda, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ ile Edirne Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı İsmet Açıkgöz ve Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk ile birlikte Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nu Ankara’da ziyaret ettiklerini belirtti. 
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun Edirne ile ilgili projelere destek verdiğini belirten Belediye Başkanı Gürkan, Ankara ziyaretiyle ilgili olarak;
“Edirne Belediye Başkanı olarak Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu’ndan bir randevu aldık. Ve Edirne’nin büyük bir çoğunluğunu temsil eden sivil toplum örgütü başkanlarımız EDSİAD Başkanı Sayın İsmet Açıkgöz, EDESOB Başkanı Sayın Emin İnağ, Ticaret Borsası Başkanı Sayın Özay Öztürk ve ETSO Başkanı Sayın Recep Zıpkınkurt ile birlikte gittiğimiz Ankara programında Sayın Bakanımızla bir toplantı gerçekleştirdik. Her örgüt kendi sektörü ile ilgili sorunları iletti. Tabiî ki bende Edirne ve Edirne’nin geleceğine ışık tutacak projelerler ile ilgili taleplerimizi ilettim. Yaklaşık 2 saate yakın toplantımız oldu. Sayın Bakan bizleri büyük bir içtenlikle, ilgiyle ve heyecanla kabul etti. Çok olumlu, verimli, başarılı bir toplantı yaptık. Ben Edirne halkının temsilcisi Edirne Belediye Başkanı olarak bundan gerçekten mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Ve buradan Sayın Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na bizleri kabulünden, projelerimize verdiği, vereceği desteklerinden dolayı tüm Edirne halkı adına bir kez daha teşekkür ediyorum.
Sayın Bakan Müezzinoğlu, Edirne için her türlü yardımı ve desteği vereceğini açıkça beyan etti. Odalarımızın odayla ilgili taleplerinin dışında, tüm Edirne’yi ilgilendiren 3 ana proje ile gittik. Ve kendisi bu projelerimizle yakından ilgilendi. Kendisine tekrardan teşekkür ediyoruz” dedi. (s.e.) 
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here