Başkan Gündoğdu kafalardaki soruya son noktayı koydu

22
* CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu; “Önümüzdeki yerel seçimlerde izlenecek olan yol öncelikli olarak Aralık ayında yapılan anketler ve bu anketleri takip eden Mayıs ayında yapılacak olan anketler. Ondan sonra örgüt görüşüp eğer bunların çelişkisi var ise bir Meyil Yoklaması yapılacak” dedi.
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu, CHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun da katıldığı Çarşamba günü yapılan toplantıda yaptığı açıklaması ile gündemde yer alan CHP’de adayların nasıl belirleneceği konusuna son noktayı koydu. 
Geçtiğimiz hafta içerisinde Ankara’da yapılan CHP İl Başkanları Toplantısı’nda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılan açıklamada, yerel seçimlerde izlenecek olan yol ile ilgili açıklamada bulunan İl Başkanı Gündoğdu şunları kaydetti: 
“Sürekli olarak Kırklareli ve Türkiye’nin değişik illerinde önümüzdeki süreçte Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclis Üyeleri nasıl belirlenecek diye konuşuluyor. Hem bu kafa karışıklığına hem de bu belirsizliğe son vermek amacıyla sizlerle paylaşmak istediğimiz bir takım durumlar var.
Önümüzdeki yerel seçimlerde izlenecek olan yol öncelikli olarak Aralık ayında yapılan anketler ve bu anketleri takip eden Mayıs ayında yapılacak olan anketler. Ondan sonra örgüt görüşüp eğer bunların çelişkisi var ise bir Meyil Yoklaması’nın illerde yapılması konusunda Genel Başkanımız bizleri bilgilendirdi. Burada anketler farklı, yönetim grupları farkı bir şeyler söylerse ve söylenenler bir biriyle örtüşmezse ise üyelerle bir Meyil Yoklaması yapılmasını İl Başkanları Toplantısı’nda söyledi.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here