Başkan görmüyor, Meclis Üyeleri uyuyor mu?

31
* Kırklareli merkez ilçenin en işlek caddeleri üzerinde bulunan işyerleri tarafından kaldırımlara eşyaların çıkartılarak işgal edilmesine vatandaşlardan büyük tepkiler geliyor.

HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçedeki en işlek caddeleri tam anlamı ile cadde üzerinde bulunan işyeri sahipleri tarafından işgal altına alınmış durumda bulunduğunu belirten vatandaşlar, yıllardan beridir yaşanan bu işgali Belediye Başkanı Cavit Çağlayan’ın görmediğinden yakınarak, Belediye Meclis Üyeleri’ni uykularından uyanmaya davet ederek şunları kaydediyorlar:
“Özellikle Fevzi Çakmak Bulvarı, Cumhuriyet Caddesi, Karaumur Caddesi, Hastane Caddesi ve 100. Yıl Caddesi üzeri tam anlamı ile esnafın işgali altına girmiş bulunuyor. Buralarda işyeri sahibi olanlar, sattıkları malları caddelerin ortasına kadar kurdukları tezgâhlarda, stantlarda sergiliyorlar. En büyük işgali ise Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan esnaflardan bazıları gerçekleştiriyor. Burada işyeri bulunanlar sattıkları koca koca eşyaları neredeyse yolun ortasına kadar gelecek şekilde dükkanlarının önünde sergiliyorlar.
Vatandaş olarak biz bu durumdan çok rahatsız oluyoruz. Zaten belirttiğimiz caddeler üzerinde bulunan kaldırımların dar olması sebebi ile yürürken sıkıntı yaşıyoruz, bir de buralara eşyalar çıkartılınca mecburen yola inmek zorunda kalıyoruz. Böyle olunca da her an bir aracın altında kalma ile karşı karşıya kalıyoruz. Hele bir de bu kaldırımlardan çocuk arabası ve tekerlekli sandalye ile gitmek zorunda kalırsanız ise sıkıntı ikiye katlanıyor.
Bu sorun yıllardan beridir yaşanıyor. Ancak her nedense Kırklareli Belediye Başkanı bu duruma duyarsız kalmakta ısrar ediyor. Ya bu durumu görmüyor ya da görmek istemiyor. Belediye Başkanı bu durumu görmüyor ya da görmek istemiyoru bir kenara bıraktık, her gün onlarca defa buralardan geçen Kırklareli Belediyesi’nin Meclis Üyeleri de mi bunları görmüyor. Gözleri kapalı, uyur bir vaziyette mi buralardan geçiyorlar. Hiç mi buralardan yürüyerek gitmiyorlar.
Bir an evvel yetkililerden bu konuda kesin ve kalıcı çözüm almalarını bekliyoruz. Kaldırımların işgali sonucunda yaşanabilecek olan herhangi bir olumsuzluğun hesabının verilmesi daha sonra zor olur. Bunlar hem de görüntü kirliliği oluşturuyor. Bu konu ile ilgili şikayetlerimizi bundan sonra Çevre ve Orman İl Müdürlüğü’ne mi yapmamız gerekiyor.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here