Başkan Dalgıç’tan, Başkan Hacı’ya destek ziyareti

24
* Tekirdağ Belediye Başkanı Opr. Dr. Adem Dalgıç’tan, Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’ya destek ziyareti.

Özkan Başaran-Ahmet Bağlartepe
Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Âdem Dalgıç, Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’yı makamında ziyaret etti. Tekirdağ Meclis Başkan Vekili ve Kent Konseyi Başkanı Levent Gündoğdu’nun da bulunduğu ziyarette, Babaeski Ticaret Odası Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Sebahattin Öner ile Başkan Yardımcısı Fikri Karaca da yer aldı.
Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkan Dalgıç’a teşekkür etti.  Başkan Hacı, Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Tekirdağ Belediye Başkanı seçilen Dalgıç’ın başarıyla görevini yürüttüğünü ifade ederek; “Tekirdağ Belediyesi Trakya’da örnek bir belediyedir.” dedi.
Tekirdağ Belediye Başkan Op. Dr. Âdem Dalgıç, Babaeski Belediyesi’ne bugüne kadar yapmış olduğu ilk resmi ziyaretini Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’nın döneminde gerçekleştirdiğini ifade etti.
Başkan Dalgıç, övgü ile bahsettiği Başkan Hacı’yı makamında tebrik ederek, görevinde başarılar diledi.
Tekirdağ Belediyesi olarak çalışmalardan da kısaca bahseden Başkan Dalgıç;”Bizler görev yaptığımız makamlarda kapılarımızı sonuna kadar herkese açık tutacağız” diyerek sözlerine şöyle devam etti;
“Bu bizim Belediye Başkanı olarak ilk dönemimiz ama kamuya da yabancı değiliz. Seçim sonucunda oldukça ciddi bir borcu olan belediye devir aldık. Ancak kısa süre içerisinde biz bu borçlarımızı ödedik. Şuan da piyasaya olan gecikmiş borçlarımızın tamamı ödenmiş durumdadır. Tabi yeni yatırımlar dolayısı ile yine de Belediye olarak borçlanmamız olacaktır. Bugün biz Belediyemizde şeffaf maliye sistemi uyguluyoruz, vatandaş da bu durumdan çok memnun. Bunun yanında İlimizde dar gelirli ailelerimize gıda ve kömür yardımlarımız devam ediyor. Ayrıca dört, beş ay gibi bir süre içerisinde Tekirdağ İlimizde Kent Bilgi Sistemi’ni hayata geçireceğiz. Böylece Tekirdağ’ın tüm mevcut verileri elimizin altında olarak, kayıt altına alınacak. Bundan sonra vatandaşlara daha sağlıklı hizmet sağlayacağız. Gelir-gider iyi sağlandığı takdirde ücretsiz bazı hizmetler yapabiliriz. Örneğin Tekirdağ’da defin işlemlerinden ücret almıyoruz. Ben aynı zamanda Trakya Kent Belediyeler birliği başkanlığı görevini yapmaktayım.  Diğer belediyeler ile birlikte ortak çalışmalarımız oluyor. Hepimiz birbirimize destek olmalıyız. Hangi partiden, hangi siyasi görüşten olursak olalım hizmet için varız. Halkın benimsemediği bir hizmet getirmek hizmetin gelmediğini ifade etmektedir.  Ben Trakya’nın önümüzdeki yıllarda çok daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum.”
Tekirdağ Belediye Başkanı Âdem Dalgıç, Babaeski Belediye Başkanı Hacı’ya Tekirdağ İlinin meşhur Peynir helvasını hediye ederek, görevinde tekrar başarılar diledi.
Başkan Dalgıç, Babaeski Belediyesine her zaman destek olacaklarını söylerken, Başkan Hacı, Başkan Dalgıç’ı Babaeski Tarım Festivaline davet etti. Başkan Dalgıç’ın Babaeski Belediyesine ilk resmi ziyareti gerçekleştirdiğini hatırlatırken bundan sonra Başkan Hacı’yı daha sık ziyaret edeceğini de açıkladı.
Tekirdağ Belediyesi olarak Babaeski Belediyesine bazı konularda destek olabaileceklerini de anlatan Başkan Dalgıç, Başkan Hacı’nın sıcakkanlı davranışlarından ve misafirperverliğinden de memnun olduğunu sözlerine ekledi.
Trakya İl Belediye Başkanları ile sürekli irtibat halinde olduklarını ve bazı konularda da dayanışmalarda bulunduklarını da anlatan Başkan Dalgıç, Genel iktidarın yerel yönetimlerdeki başarılardan geçtiğini söyledi.
Parti ayırmaksızın bütün vatandaşlarla iletişimini sürdürdüğünü anımsatan Başkan Dalgıç, İktidar partisi yetkilileriyle de sıcak ilişkilerini sürdürdüğünü sözlerine ekledi.
İktidar partisinin yetkililerini Tekirdağ’a geldiklerinde Makamında hoş karşıladığını anlatan Tekirdağ Belediye Başkanı Dalgıç; “Örneğin Çevreyle ilgili bir projemiz Çevre Bakanımız tarafından incelenerek bir günde onaylandı. Bu bizim belediye yönetim anlayışımızın parti ayırmaksızın yürüttüğümüz tutumuzun  ürünüdür diye düşünüyorum” dedi.
Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı’ya iktidar partisi Kırklareli Milletvekili ile iyi geçinmesinin Babaeski’ye kurulacak 100 yataklı hastane’nin bir an önce yapılmasında çok önemli ilerlemeler sağladığını anımsatmamız üzerine Başkan Dalgıç; “Kentimize hizmet için izleyeceğimiz yol, iktidarla işbirliği içinde olup yöremize kazanımlar sağlamaktır” dedi.
Başkan Hacı da;  “Babaeski’mize taş üstüne taş koymak için kim yardımcı olursa ellerinden öperim” sözlerini bir daha tekrarlayarak, muhalefet Belediye Başkanlığı yapmanın zorluklarını anlattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here