Başkan Can, Hakem Ürkmez’i kınadı

13
* Kırklarelispor-Kızılcahamam A.Ş. karşılaşmasını hakem Serhad Ürkmez’in kötü yönettiğini ifade eden Kırklarelispor Kulüp Başkanı Can, Ürkmez’i kınadığını söyledi.
HABER MERKEZİ
TFF Spor Toto 2. Lig Takımları’ndan Kırklarelispor, ligin 2. devresinin 2. haftasında Kızılcahamam A.Ş. ile çıktığı karşılaşmadan 2-2 berabere ayrıldı.
Kırklarelispor Kulüp Başkanı Volkan Can, Kızılcahamam maçını yöneten Hakem Serhad Ürkmez’in aldığı birçok kararın yanlış olduğunu ve kötü bir maç yönettiğini söyledi.
Hakem Ürkmez’in Kızılcahamam lehine maçı yönettiğini iddia eden Başkan Can, Ürkmez’in Kızılcahamam’a yaranmak için Kırklarelispor aleyhinde bir penaltı verdiğini belirtti.
Can; “
Kızılcahamam maçında 2 takımı da katleden bir yönetim sergileyen hakem Serhad Ürkmez’i kınıyorum. Maçın 14. dakikasında bütün stadın ve yan hakemlerin dahil ceza sahası içinde Kızılcahamamlı bir futbolcunun topa elle dokunmasını görmeyerek penaltıyı vermemesi maçı kötü yönettiği inancını ateşleyen fitildi.
Bu dakikadan sonra hakem arkadaşımız dengesini kaybetti. İkinci yarıda Kızılcahamamlı bir futbolcuya kırmızı kart gösterdikten sonra arkasından olmayacak bir pozisyonda Kırklarelispor aleyhine penaltı çalarak Kızılcahamam’a kendisini affettirmeye çalıştı.
Ligin 2. yarısında her takımın bir hedefi var. Bizde hedefimiz doğrultusunda gecemizi gündüzümüzü kulüp için harcarken, hedeflerimiz peşinden koşarken verilen yanlış ve ucuz kararlarla emeğimizin çalınmasını şiddetle kınıyoruz. Bunun son olmasını ümit ediyoruz.
Trakya’nın tek profesyonel takımı olarak böyle hakem hatalarını kınıyoruz. Kötü yönetilen bu maçta aldığımız puan bizim için çok değerli. Rakibini yenemiyorsan, yenilmeyeceksin mantığına sahibiz. Kızılcahamam maçında kaybettiğimiz 2 puanı Tokat maçında telafi etmek istiyoruz. 
Futbolcu kardeşlerimin oyunundan memnunum. Böyle kötü biz zeminde gösterdikleri mücadele taktire şayandır. Bundan sonraki maçlarda futbolcu kardeşlerimiz elinden gelen mücadelenin daha da fazlasını göstererek öncelikli hedefimiz olan Play-Off’a kalmamızı sağlayacaklarına ve sonraki hedefimiz ligden şampiyon olarak çıkmamızı sağlayacaklarına inanıyorum” dedi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.