Başkan Çağlayan’ın Şehircilik Günü mesajı

18
Başkan Çağlayan’ın Şehircilik Günü mesajı

Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Şehircilik Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Türkiye’nin çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmak için Atatürk’ün önderliğinde başlatılan kalkınma çabalarını başarı ile yürüttüğünü ve bugün dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olduğunu belirten Çağlayan mesajında şunları kaydetti: “Ilimizin gelişmesine paralel olarak şehirleşme olgusuyla hareket edilmekte bu süreçte alınan bütün önlemler ile şehrimizde çarpık yapılaşmanın  önüne gayretle geçilebilmektedir. Vatandaşlarımızın çağdaş koşullarda yaşaması, şehirlerimizin çevreleriyle birlikte birer eğitim, kültür ve insanca yaşam merkezleri haline gelmesi çok önemlidir.

Bu nedenle insanların sosyal gelişim süreçlerini olumsuz etkileyen, şehirleşme ve yerleşim konusunda yaşadığımız sorunları acilen çözmek gerekmektedir. Sorunların çözümü için alınacak karar ve tedbirlerin yanı sıra vatandaşlarımızın da yaşadıkları şehirlere sahip çıkmaları çok önemlidir.

Başta ilimiz olmak üzere Tüm şehirlerimizin sorunlarının çözülmesi, herkesin çağdaş konut ve düzenli bir ortamda yaşaması dileğiyle Kentsel gelişme alanında çalışan tüm meslek odalarının Dünya Şehircilik Günü’nü kutluyor, saygılarımı sunuyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here