Başkan Çağlayan’dan Eğitim-Sen’e 18 yaş ziyareti

14
* 18. Kuruluş Yıldönümü’nü kutlayan Eğitim-Sen Kırklareli Şubesi’ni ziyaret eden Kırklarelie Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan; “Eğitim-Sen 18. yaşını kutlayarak rüştünü ispat etmiştir” dedi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, CHP Kırklareli İl Başkan Yardımcısı Recep Zengin ve Basın, yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hakan Peran ile birlikte, Eğitim-Sen’in 18. Kuruluş Yıldönümü’nü kutlaması dolayısıyla Kırklareli Şube Başkanlığı’nı ziyaret etti. Başkan Çağlayan ve beraberindekiler Şube Başkanı Seyfi Meriç ve Yönetim Kurulu Üyeleri ağırladı.
18. yaşını dolduran Eğitim-Sen’in rüştünü ispat eden bir sendika olduğunu belirten Başkan çağlayan yaptığı açıklamasında; “Türkiye’de sendikacılık anlamında birçok çalışmalar ve yapılanmalar var. Bu yapılanmaları ve çalışmaları sendikacılıkta ve örgütlenmede yasaklanmaların kaldırıldığından bu yana izlemekteyiz. Çoğu bürolarda masa başlarında bir şeyler yapmaya çalışmaktadır. Eğitim-Sen denildiğinde bürolarda değil, meydanlarda oluşan bir sendika olduğunu görmekteyiz. Sendikalaşmanın ve şubeleşmenin en köklü ve güçlü sendikası olan Eğitim-Sen’in 18. Yaşı tüm eğitim emekçilerine ve tüm eğitim sistemi içerisinde olanlara hayırlı olsun. 18 yıla gelene kadar gösterdikleri kahramanca mücadele ve her acıya rağmen tekrar tekrar kalkıp mücadelesini devam ettirdiği için kendilerini gönülden kutluyorum” dedi.
Eğitim-Sen Kırklareli Şube Başkanı Seyfi Meriç’te kuruluşlarından bu yana verdikleri mücedeleler hakkında bilgiler verdi. (Savaş Eskici)   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here